Kadın hareketinde bir odak noktası olan Dünya Kadınlar Günü, Birleşmiş Milletler tarafından bu şekilde tanımlanmış olarak her yıl 8 Mart’ta kutlanan uluslararası bir gündür.  İnsan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılmaktadır. Dünya Kadınlar Günü, kadın hakları hareketinde önemli bir yere sahip.

Artvin Kadın Dayanışma Platformu, 8 Mart Cuma saat 17.00’de Atapark Meydanı’nda basın açıklaması yapacak ve yürüyüş gerçekleştirecek.

Artvin Kadın Dayanışma Platformu’ndan www.gundemartvin.com Haber Sitesine açıklamalarda bulunan Alev Hanoğlu Erdem, Artvin halkını 8 Mart günü Atapark Meydanına davet etti.

Kars’ta Artvin Halk Oyunları Rüzgarı Kars’ta Artvin Halk Oyunları Rüzgarı

“Ekmeğimizi, haklarımızı çalamazsınız”   diyen Erdem, 8 Mart Dünya Kadınlar günün önemine değinerek  “İsterdik ki bu 8 Mart'ta size sadece kadın haklarından bahsedelim. Ancak yaşadığımız ekonomik koşullar en temel haklarımızın dahi önüne geçmiş durumda. Sadece kadınların değil ülkede yaşayan her bireyin bu koşullardan olumsuz etkilendiğini biliyoruz” ifadelerini kullandı.

Artvin Kadın Dayanışma Platformu olarak, Artvin halkını taleplerini sahiplenmeye davet ettiklerini belirten Erdemi,  “Bizi özgürce ve eşit koşullarda yaşamaya götürecek mücadelenin bir parçası olmaya çağırıyoruz. 8 Mart Cuma saat 17.00’de Atapark Meydanında buluşalım” şeklinde konuştu.

Editör: ALİ ERAY ÇELİK