A Milli Futbol Takımı'nın Hannover'deki halka açık antrenmanının biletleri tükendi A Milli Futbol Takımı'nın Hannover'deki halka açık antrenmanının biletleri tükendi

15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Basketbol Takımı, Okul Sporları 3x3 Basketbol Gençler Erkek Türkiye Birinciliği kapsamında Artvin'i temsil ederek büyük bir başarıya imza attı. 16-20 Mayıs tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenen Türkiye Finalleri'nde mücadele eden takım, son 16 turuna kadar yükselerek turnuvayı 9. sırada tamamladı.

Takımın koçu Çetin, www.gundemartvin.com'a yaptığı açıklamalarda oyuncularının özverisini ve elde ettikleri başarıyı vurguladı. Çetin, "Basketbol takımımız önce il şampiyonu, sonra bölge şampiyonu olarak Türkiye Finalleri'nde 32 takım arasına kalma başarısı göstermiştir. Metropol şehirlerinin olduğu birçok özel okul ve basketbol ekollerinin altyapılarının katıldığı organizasyonda son 16'ya kalarak büyük bir başarı elde etmiş bulunmaktayız. Müsabakalar boyunca ellerinden geleni yapan, terlerinin son damlasına kadar mücadele eden Ege, Demir, Oğuz ve Deniz'i canı gönülden kutluyorum," ifadelerini kullandı.

Whatsapp Görsel 2024 05 20 Saat 14.34.04 2142D3BaÇetin ayrıca, "Bizlere bu fırsatı veren okul müdürümüz ve idarecilerimize, beden eğitimi öğretmenimize, velilerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca bizlere destek olan Mustafa Demirkıran müdürümüze, Seçkin Kurt başkanımıza, İlyas Şahin başkanımıza, Sadettin Dağ başkanımıza ve Mürsel Keskin abimize sporcularım ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum" diyerek destekçilerine de minnettarlığını belirtti.

15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Basketbol Takımı'nın gösterdiği bu performans, Artvin adına önemli bir gurur kaynağı oldu.

Editör: ALİ ERAY ÇELİK