Artvin Hopaspor Kulübü, uzun süredir devam eden yönetim ve başkan belirsizliğini aşamıyor. Daha önce kongreye gitmesine rağmen kulüp, yeni başkan ve yönetim kadrosunu oluşturmayı başaramadı.

TFF 3. Lig takımları arasında yer alan Artvin Hopaspor Kulübü’nün 4 Mayıs’ta yapılan Olağanüstü Genel Kurulunda maddi sorunlar nedeniyle yönetim kurulu oluşturulamadı.

4 Haziran’a kadar olan resmi sürede yeni başkan ve yönetiminin oluşturulamadığı kulüpte, divan kurulu kararı doğrultusunda mevcut yönetimin devamına karar verildi.

Yönetim Kurulu ise tek maddelik seçim kararıyla 6 Temmuz’da olağanüstü kongreye yeniden gitme kararı aldı.

Futbolcular, SGK, vergi ödemeleri, teknik heyet, personel maaşları ve muhtelif borçlarının toplamda 12 milyonun üzerinde olduğu öğrenilen kulübün maddi zorlukları nedeniyle yönetime kimse talip olmak istemiyor.

24 Haziran’da başlayacak olan 2024-2025 futbol sezonu Birinci Transfer ve Tescil Dönemi'nde futbolcu ve teknik heyetini belirlemesi gereken kulübün gidişatındaki belirsizlikler sürüyor.

Kurban Pazarı Sinek Avlıyor Kurban Pazarı Sinek Avlıyor

Ayrıca, AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik’in oğlu TFF 3. Lig takımlarından olan Bursaspor Kulübüne Başkan seçilmesi ise borçları nedeniyle yönetimi oluşturulamayan Artvin Hopaspor’un sahipsiz oluşunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Artvin Hopaspor ile aynı statüde yer alan Bursaspor’a yaklaşık 1 buçuk milyarlık borçla Artvinli bir siyasetçinin oğlunun sahip çıkılması, 12 milyonluk borcu için yönetimsiz kalan Artvin Hopaspor’un ise sahipsiz oluşu taraftarın sitemine neden oldu.

Öte yandan taraftarlar, 6 Temmuz’da yapılacak olan olağanüstü kongrede kangren haline dönüşen bu yönetim ve başkan krizinin çözülmesini bekliyor.

Editör: HİKMET BAŞAR