İl ve büyükşehir adaylarını netleştiren AK Parti'de sırada ilçe adaylarının açıklanmasında. Artvin belediye başkan adayı olarak Mehmet Kocatepe’yi açıklayan Ak Parti, ilçelerin belediye başkan adaylarını 28 Ocak Pazar günü açıklanması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı toplantılarda ilçe adayları üzerinde çalışıldığı öğrenilirken Şubat Ayının ilk haftasında ise tüm adaylarını netleşmiş olması planlanıyor.

Peki, Ak Parti’nin ilçelerde kimlerin aday olacağı merak konusuyken aday adayları çalışmalarını sürdürüyor.

Ak Parti Artvin belediye başkan adaylığı için adaylık başvurusunda bulunanların yerine 2014-2019 tarihleri arasında belediye başkanlığı yapan ve 2019 Yerel seçimlerinde Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’e kaybeden Mehmet Kocatepe’yi aday yaptı. Şimdi ise Merakla beklenen ilçe belediye başkanı adayları ile ilgili AK Parti kulislerinde farklı isimler konuşuluyor.

31 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde AK Parti Artvin’den ilçe belediye başkan adayları olarak kulislerde konuşulan isimler:

Ömer Koç, Ömer Altun, Özkan Demir ve Emrah Yılmaz’ın aday adayı olduğu Ardanuç’ta Gençlik ve Spor İlçe Müdürü görevi yapmış olan Emrah Yılmaz’ın aday gösterileceği konuşuluyor.

AK Parti Arhavi ilçe başkanı Remzi Gedik’in de aday adayı olduğu Arhavi’de aday adayı olmayan ancak 2009-2019 arasında Arhavi Belediye Başkanlığı görevi yapan Coşkun Hekimoğlu’nun ismi ön plana çıkıyor.

Arhavi’de diğer aday adayları ise şunlar: Ender Kocaman, Turgay Ataselim, Yaşar Hatinoğlu, Nafiz Kurdoğlu.

Erol Ataman, Hasan Gökdemir, Yunus Naci Şirin ve Latif Yılmaztürk’ün aday adayı olduğu Borçka’da 28. Dönem AK Parti Artvin Milletvekili Adayı Ahmet Erdem’in aday gösterileceği gelen bilgiler arasında.

Hopa’da ise aday adayı olan Münevver Balcı Topaloğlu, Kemal Makar, Atilla Altınkaya, Ati Utku Cihan, Lütfü Kolçak’ın dışında bir ismin aday gösterileceği aktarıldı.

Hasan Yılmaz, Mustafa Ataman, Hasan Murat Şahin’in belediye başkanlığı için aday adayı olduğu Kemalpaşa’da sürpriz isim olarak Gazeteci Aydın Tatar’ın aday gösterilebileceği iddia edildi.

Malik Hacıoğlu, Sabri Güç’ün aday adayı olduğu Murgul’da mevcut belediye başkanı Hasan Çavuş ile yola devam edileceği alınan bilgiler arasında.

Selim Çiftçi, Murat Aydın, Şennan Aslan, Ahmet Sinan Öztürk, Sedat Demir’in AK Parti’den belediye başkanlığı için aday adayı olduğu Şavşat’ta İnegöl Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Durmuş Aydın’ın aday gösterileceği ifade edildi.

CHP Tüm Emeklileri Mitinge Çağırdı CHP Tüm Emeklileri Mitinge Çağırdı

Furkan Çakmak, Murteza Tamyürek, Derya Yiğit, Mehmet Akıllı, Muhammet Demir, Mustafa Demirkıran’ın aday adayı olduğu Yusufeli’nde Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevinden istifa eden Mustafa Demirkıran’ın aday gösterileceği kaydedildi.

Ali Eray ÇELİK

Editör: ALİ ERAY ÇELİK