Yeşil Artvinspor Kulübü bünyesinde faaliyet gösteren futbol okulu, turnuvada Artvin’i temsil edecek. 1-2 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek turnuvada, 2012-2015 doğumlu genç futbolcular sahne alacak.

A Milli Futbol Takımı, Almanya'daki ilk idmanını taraftara açık yaptı A Milli Futbol Takımı, Almanya'daki ilk idmanını taraftara açık yaptı

7 Yıllık Emek ve Gelecek Vaat Eden Yetenekler

Teknik Sorumlu Ahmet Külük, Artvin'deki futbolun yeniden canlandığını belirtirken, gece gündüz demeden 7 yıl boyunca çalıştıklarını ifade etti. Külük, “Gelecekte ülke futboluna yatkın milli takım adaylarımız var. Bu sporcuların yetişmesi için büyük bir özveriyle çalıştık. Artvin'deki futbolun bitmediğini, aksine daha da canlandığını göstermek için buradayız” dedi.

Velilerin ve Antrenörlerin Büyük Katkısı

Ahmet Külük, velilerin büyük emeğini vurgulayarak, çocukların mutluluğunun kendileri için önemli olduğunu belirtti. Külük, “Velilerimiz yanımızda, çocuklarımız güler yüzlü. Siz değerli basın mensupları da yanımızda olduğunuz sürece daha iyi şeyler olacağına inanıyorum. Sporcularımızın güvenliği bizim için öncelikli, 7 yıldır hiçbir sporcumuzun burnu bile kanamadı. Herkesin dualarını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Whatsapp Görsel 2024 05 28 Saat 16.37.37 29Cb65C8İzmir’de Bir Hafta Boyunca Etkinlikler

Futbol Antrenörü Utku Külük, toplam 40 kişilik kafile ile İzmir’e hareket edeceklerini belirtti. Külük, “İzmir’de bir hafta boyunca kalacağız. 37 sporcu ve 3 antrenör ile yola çıkacağız. İsmet Orhun Bilge Tesislerinde konaklayacağız ve sporcularımız turnuvayı dört gözle bekliyor. İlk defa bu deneyimi yaşayacak olan sporcularımız heyecanlı” dedi.

Turnuva ve Eğlence

Utku Külük, İzmir’de sadece turnuvaya katılmakla kalmayacaklarını, aynı zamanda çocukların eğlenceli vakit geçirmesi için çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini de belirtti. “2 gün boyunca yüzme ve geziler gibi etkinliklerle sporcularımızı keyiflendireceğiz. Hafta sonu ise turnuvaya katılacağız. Pazar akşamı tekrar Artvin’e dönüş yolculuğuna başlayacağız” diye ekledi.

Whatsapp Görsel 2024 05 28 Saat 16.38.27 71E34006Geleceğin Yıldızları

Turnuva sonunda seçilen yetenekli futbolcular, Altınordu Futbol Kulübü bünyesine dahil olacak. Bu, genç sporcular için büyük bir fırsat sunarken, Artvin’in de futboldaki potansiyelini göstermesi açısından önemli bir adım olacak. Altınordu Artvin Futbol Okulu, geleceğin yıldız adaylarını vitrine çıkarmak ve Türk futboluna kazandırmak için çalışmalarına aralıksız devam edecek.

Editör: ALİ ERAY ÇELİK