Artvin’de amatör ruhunun yeşil sahalarda hissettiğimiz Artvin 1. Amatör Ligi’nde 3’nci hafta maçları hafta sonu yapıldı. Artvin ve ilçelerinde yer alan toplam 8 takım şampiyonluk için mücadele ediyor. Bu uzun maratonun sonucunda kim şampiyon olacak merak konusu.

Artvin 1. Amatör Ligi 2’nci haftanın ilk maçı bol gollü bir karşılaşma oldu. Ligin yeni takımlarından Yeşil Artvinspor ile Şavşat Gençlik Spor Kulübü karşılaşmasından tam 9 gol atıldı. 19 Kasım Pazar günü Artvin İskebe Şehir Stad’ında saat 12.00’de başlayan karşılaşmayı Yeşil Artvinspor, sahalarda ender rastlanan bir skorla 9-0 kazandı.

Haftanın ikinci maçı Artvin Kemalpaşaspor ile Hopa Spor Eğitim Kulübü arasında oynandı. Hopa İlçe Standı’nda saat 12.00’de başlayan karşılaşmayı Hopa Eğitim Spor Kulübü 1-2 kazandı. Ligin son maçı ise 19 Kasım Pazar günü Ardanuç İlçe Stadı’nda oynanan Ardanuçspor ile Muratlı hudutspor karşılaşması ile 3’ncü hafta noktalandı. 13.00’te başlayan maçı Ardanuçspor, Muratlı Hudutspor’u 2-0 yendi.

"Devler Ligi"nde son haftaya umutlu girdi "Devler Ligi"nde son haftaya umutlu girdi

Murgul Belediyespor bu hafta ligden çekilen Artvin Çoruhspor eşleştiği için bu haftayı sahaya çıkmadan hükmen 3-0 kazandı.

Puan durumuna bakıldığı zaman Artvin 1. Amatör Ligi’nde 9 puanı olan 2 takım var. Murgul Belediyespor, bu hafta Artvin Kemalpaşaspor’un puan kaybetmesiyle lider oldu. Murgul Belediyespor, çıktığı 3 karşılaşmayı kazanarak 9 puan topladı ve 20 averajı var.  İkinci sırada ise Bu sene ligin yeni takımlarından ve sezona güzel başlangıç yapan Yeşil Artvinspor, çıktığı 3 karşılaşmayı kazanarak 9 puan topladı ve 14 averajı var.

Artvin 1. Amatör Ligi’nde 6 puanı olan 3 takım bulunuyor. Ligin 3’ncü haftasında Hopa Eğitim Spor Kulübüne kaybeden Artvin Kemalpaşaspor, karşılaşmadan puansız ayrılınca liderliği kaybetti. Artvin Kemalpaşaspor, ligin ilk 3 haftasında 6 puan topladı ve averajı 11 averajı var. Artvin Kemalpaşaspor, Yeşil Artvinspor Kulübünün gerisinde 3’ncü sırada yer alıyor.

Artvin 1. Amtör Ligi’nde ligin yeni takımlarından Hopa Eğitim Spor topladığı 6 puan ve 3 averajla 4’ncü sırada yer alırken Ardanuçspor ise topladığı 6 puan ile -1 averaj ile 5’nci sırada yer alıyor.

Altıncı ve yedinci sırada olan takımlar sırasıyla Şavşat Gençlikspor ile Muratlı Hudutspor oldu ve iki takımında puanı bulunmuyor. Ligin son sırasında yer alan Artvin Çoruhspor ligden çekilmiş durumda ve puanı -3.

Artvin 1. Amatör Ligi’nde 4’ncü hafta maçları şu şekilde olacak;

Amatör liginde son durum-1

Artvin Kemalpaşaspor - Yeşil Artvinspor

Şavşat Gençlik Spor Kulübü - Muratlı Hudutspor

Murgul Belediyespor - Hopa Spor Eğitim

Ardanuçspor - Artvin Çoruhspor

Ali Eray ÇELİK