Belediye Meclis Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda gündem maddeleri görüşülüp karara bağlandı.

Başkan Yılmaz, burada yaptığı konuşmada alınan kararların belediyeye ve ilçeye hayırlı olmasını diledi.

Ardanuçlular Gençlik Konserinde Coştu Ardanuçlular Gençlik Konserinde Coştu

Açılış ve yoklama ile başlayan toplantı bir önceki meclis karar özetlerinin okunması ile devam etti.

Toplantıda yer alan gündem maddelerinden biri olan ‘Berta Köprüsü C Tipi Mesire Yeri, İsmet Acar Marinası Su Sporları ve Gençlik Merkezi'nin Kaymakamlık'dan Belediyeye kiralanması hususunun görüşülmesi’ hususuna ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Yılmaz, şunları söyledi:

Ardanuç Belediyesi olarak sosyal tesisler anlamında tahsis durumumuz var. Berta köprüsü mevkisinde bulunan Orman Bölge Müdürlüğü’nden Ardanuç Kaymakamlığı’na akabinde de bizim onlardan talep edeceğimiz mesire alanı aynı zamanda da İsmet Acar Marinası Su Sporları Merkezi Belediye Sosyal Tesisleri olarak kullanıma açmak istediğimiz alanın tahsisi için encümene yetki verilmesi konusunda girişimimiz olacak. Bu bölge Ardanuç’u hem turizm hem de tanıtım anlamında hem de vizyon anlamında bir tık daha öne taşıyacaktır. Ardanuç’a Cehennem Deresi, Adakale diye başlamayacağız. Artık Marina, Cehennem Deresi Adakale şeklinde başlayacağız. Oradaki su sporları ile hem gelen ziyaretçilerimizin ulusal ve uluslararası düzeyde yapılacak olan spor etkinlikleriyle hem Ardanuç’a hem Ardanuçluya hem de bölgeye güzel bir turizm alanıyla katkı sağlayacağını düşünüyoruz.”

Öte yandan Başkan Yılmaz, toplantıda görüşülen gündem maddeleri arasında yer almayan ‘Hastalıklı sokak hayvanlarının rehabilitasyon ve tedavi yapım çalışması’ hakkında da şu ifadelere yer verdi:

“Sokak hayvanları ile ilgili zaten projelerimiz arasında yer alan hayvan oteli ve rehabilitasyon merkezi konusudur. Bununla ilgili STK’larla işbirliği yapıyoruz. Bunlardan birisi ilçemizde bulunan Ekşinar ve Torbalı Köyü arasında bulunan Haydiko’nun yapmış olduğu bir proje var. Onlarla daha önceden bir görüşmemiz olmuştu. Paydaş olmak istiyoruz. Sokak hayvanları ile ilgili çalışmamız olacak bununla da ilgili encümenimize yetki verilmesi konusunda meclis kararı alacağız.”

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT