Ardanuçlu Kadınlar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle kermes düzenledi. Kermesten elde edilen gelirin tamamı deprem bölgesine gönderilecek.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle evlerinde yaptıkları el emeği ürünlerini ve yiyecekleri Nazım Güven Parkında kurdukları kermeste sattı. Gerçekleştirilen kermesten elde edilen gelirin tamamı 6 şubatta Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ilde yıkıcı etki gösteren depremlerden etkilenen vatandaşlara gönderecek etkilenen vatandaşlara gönderilecek. Kermese Belediye Başkanı Yıldırım Demir, CHP İlçe Başkanı Şakir Pehlivan, İYİ Parti İlçe Başkanı Selçuk Babacan, ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kermesi organize eden ve stant başında satış gerçekleştiren Kadın Platformu üyesi Dilek Ketenci, yaptığı açıklamada, “11 ilde yaşadığımız depremler sebebiyle bir kermes düzenledik. Bugün burada herkes gönlünden ne koptuysa elinden ne geldiyse bütün kadınlar burada birleştik. Acımızı burada hafifletmek istedik. Deprem bölgesine, Ardanuç’a gelen depremzedelere ufakta olsa bir katkımız olsun istedik. Bugün hepimiz burada bir aradayız. Mutluyuz, kermesimiz güzel geçti. Bize katkı sunana tüm arkadaşlarımıza ve halkımızın duyarlılığına teşekkür ediyoruz” dedi.

İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanı Gülsün Ceyhan Erkan da partisine üye kadınlar ile birlikte satış yaparak kermese katkıda bulundu. Erkan Yaptığı değerlendirmede, “Ardanuçlu kadınlar olarak birlik beraberlik mesajı verdik. Bunun yanında da düzenlediğimiz kermes ile depremzedelere katkıda bulunmak istedik. Biz birlikte güzeliz. Kermese katılan herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Gazetecilerden Kaymakam Demirel'e Ziyaret Gazetecilerden Kaymakam Demirel'e Ziyaret

Emine Balcı Karaman da kermese getirdiği ürünleri satarak destek oldu. Karaman tüm kadınların kadınlar gününü kutladığını belirtti.

Ardanuçlu kadın girişimci Meryem Uzun da yaptığı açıklamada, “Ben her zaman kadının gücüne inanmış biriyim. Kadın isterse yapamayacağı şey yok. Bugün burada siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve sade vatandaşlar bir araya geldik. Hepimizin amacı ortaktı depremzede kardeşlerimize yardım edebilmek adına buradaydık. Günlerdir ön hazırlığını yaptık. Herkes elinden ne geliyorsa onu yaptı ve getirdi. Satışını yapıp depremzede kardeşlerimizin yarasına bir nebzede olsa faydası olsun diye onlara göndereceğiz. Buraya gelen maddi manevi destek veren herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Editör: TE Bilisim