Arhavi Belediyesi Meclis Toplantı salonunda yapılan Haziran ayı meclis toplantısı Arhavi Belediye Başkanı Turgay Ataselim başkanlığında gerçekleşti.

Üyesi Olunan Birliklerden Ayrılma

Gündem maddeleri arasında yer alan Arhavi Belediyesinin üye olduğu bazı birliklerden ayrılma konusu görüşüldü. Üye olunan birlikler hakkında bilgi veren Arhavi Belediye Başkanı Turgay Ataselim; Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği, Kaçkar İtfaiyeler Birliği, İç Anadolu Belediyeler Birliği, Tarihi Kentler Birliği ve SODEP Sosyal Demokrat Kamu İşveren Sendikasına üye olduklarını söyledi.

İç Anadolu Belediyeler Birliğinin üye belediyelerin ortak çalışmalarına yön verecek temel strateji, politika ve ilkelerin belirlenmesine yardımcı olmak, Tarihi Kentler Birliğinin üye belediyelere belediyecilik, koruma, kültür, çevre, imar ve tarihi kent konularıyla ilgili bilgi, belge, mevzuat gibi kaynaklar sağlar ve aynı konularda eğitime dönük etkinlikler düzenleyerek danışmanlık yapar. Sosyal Demokrat Kamu İşverenleri Sendikası ise üyelerinin mevzuat ve toplu iş sözleşmelerinden doğan hak ve menfaatlerini korumak, üyelerin işyerlerinde iş ve çalışma şartlarını verimliliği artıracak şekilde düzenlemek, üyelerinin imzalayacağı toplu iş sözleşmelerinde kolaylaştırıcı rol üstlenmek, üyeler arasında uygulama beraberliğini gerçekleştirmek amacıyla danışmanlık yapmayı amaçlar.

Arhavi Belediyesi, birliklerin belediyeye verilecek faaliyetlerden yararlanılamadığını bu nedenle İç Anadolu Belediyeler Birliği, Tarihi Kentler Birliği ve Sosyal Demokrat Kamu İşverenler Sendikasından ayrılma kararı meclis üyelerinin oy çokluğu ile kabul edildi.

İller Bankasından Kredi

Gündem maddeleri arasında yer alan İller Bankası A.Ş ‘den cari harcamalarla ilgili kredi konusu görüşüldü.

Meclis’in aldığı karar ile birlikte 30 bin lira İller Bankası A.Ş’den cari harcamalar için kredi kararı meclis üyelerinin oy çokluğu ile kabul edildi.

Mayıs Ayından İmar Komisyonuna Havale Edilen Konular

Musazade Mahallesi 794 ada, 8 parselde plan değişikliği talebi olup, konunun imar komisyonuna havale edilmesiyle birlikte Haziran ayı meclis toplantısında plan yapılmadığı için çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Cumhuriyet Mahallesi 347 ada, 32 no’lu parselde istenen plan değişikliği talebi plancısının projesi gelmediğinden çalışmanın devam ettiği belirtildi.

Başkan Ataselim’den Borç Açıklaması Başkan Ataselim’den Borç Açıklaması

Cumhuriyet Mahallesi 236 ada, 140 no’lu parselde talep edilen plan değişikliğinin şehir plancısının projesi gelmediğinden planlamanın yapılamadığı belirtildi.

Editör: AYŞE ÖZDER