Arhavi’de, AK Parti Belediye Başkanı seçilen Turgay Ataselim yüzde 46,86 oranında oy aldı. Ataselim, aldığı 4 bin 431 oy ile en yakın rakibi Vasfi Kurdoğlu’na 440 oy fark attı. 
2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisine devredilen Arhavi yeniden AK Parti belediyesine geçti.  Artvin Milletvekili Çelik, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi sonrası AK Parti Arhavi İlçe Başkanlığını ziyaret etti.
Burada Arhavi halkına seslenen Çelik, oy veren, vermeyen bütün Arhavililere teşekkür ederek, “Yapacağımız hizmetleri bütün Arhavililere yapacağız.” dedi. 
Planlı ve programlı bir şekilde Arhavi’deki işlerinin gerçekleşmesi için yola koyulacaklarını ifade eden Milletvekili Çelik, “Sahili konuştuk olacak, doğal gazı konuştuk olacak, suyu konuştuk olacak. Arhavi pırıl pırıl bir ilçe olacak. Sahilde herkes imrenecek gözü kapalı ‘Burası Arhavi’ diyecek. Öyle farklılıkları inşallah hep beraber gerçekleştireceğiz. Öncelikli işlerimiz neyse oradan başlayarak yol yürümeye devam edeceğiz. Tam 5 sene, Allah kısmet ederse, Allah hepimize sağlık versin, Arhavi’de hizmetleri, güzellikleri, projeleri, istihdamı, işi konuşacağız. Rabbim inşallah bizleri sizlere mahcup etmeyecek.” şeklinde konuştu.
“Biz zafere birlikte kavuştuk”
Seçimin kazananının Arhavi olduğunu ifade eden Ataselim, “Bu süreçten sonrada artık hizmet çalışmalarımız olan projelerimizi uygulama zamanı gelmiştir. Kısa zamanda mazbatamızı aldıktan sonra belediye başkanlığı makamına yerleştikten sonra da hizmetlerimize tek tek başlayacağız.” şeklinde konuştu. 
Arhavi’nin birlik beraberlik içerisinde bu seçimi kazandığını belirten Ataselim, “Bizim 5 yılımız var. Kaybedecek bir günümüz dahi yok. Gecemizi gündüzümüze katıp bu süreç içerisinde anlattığımız projelerimizin tamamını Arhavi’mizde uygulayacağız.” dedi.

Yolgeçen Köyünde Etkinlik Düzenlendi Yolgeçen Köyünde Etkinlik Düzenlendi

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT