Gençlik ve Spor Bakanlığı denetimi altında ana sponsor Artvinspor’un bünyesinde hizmet verecek olan Artvin Boks Spor Kulübü boks severlere tanıtıldı.

Artvin’in boks alanındaki ilk ve tek milli sporcusu Kulüp Başkanı Mesut Demirtaş, olimpik spor olan boksu Artvin’de yaşatmak istediklerini ifade etti.

Artvin Boks Spor Kulübü Tanıtıldı-2

Boks sporunu kentte yaşayan gençlere öğretmek, tanıtmak, bu alanda onları çalıştırmak ve çocukları kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak adına bu yola girdiklerini belirten Demirtaş, “Yeni kurulan bir kulübüz. Çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor.” şeklinde konuştu.

İlk Türkiye Şampiyonası’na geçen ay katıldıklarını ifade eden Demirtaş, “70 kilogramda dövüşen Halim Salim Yarar isimli sporcumuz Türkiye’de ilk 16’ya girdi.
Önümüzdeki turnuva 11 -19 Mayıs tarihleri  arasında Muğla’da düzenlenecek. Turnuvaya bir kadın bir erkek olmak üzere iki sporcumuzu gönderiyoruz. Sporcularımız 50 kilogramda Elif Taşkın, 63 kilogramda Enes Aydemir ilk Türkiye Şampiyonlarına çıkarak Artvin’i temsil edecekler. Yeni olmamıza rağmen çok kısa süre içerisinde Türkiye’de yapacağımız dereceleri Artvin halkına göstereceğimize inandık.” dedi.

Kurt: Gerçek lezzetleri dünyaya tanıtacağız Kurt: Gerçek lezzetleri dünyaya tanıtacağız

Artvin Boks Spor Kulübü Tanıtıldı-3

“Olimpiyatlara sporcular yetiştirmek için hazırız”

Yıllardır sokaklarda çalışarak buralara geldiklerini kaydeden Demirtaş, “Zor şartlar altında da olsa bizim için bu salonu bu hale getirmek çok kolaydı. Kulübümüze destek olan sponsorlarımız sayesinde salonumuzu açtık. Hizmete sunduk. Türkiye’de, Avrupa’da derece yapacak olan olimpiyatlara sporcular yetiştirmek için hazırız. Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı amaçlıyoruz.” şeklinde konuştu.

“Salonumuz ücretsizdir”

Salonun ücretsiz olduğunu belirten Demirtaş, “Sporcu velileri salonumuzun genel giderleri adına bağışta bulunabiliyorlar. Salonumuzda bir antrenör ve bir yardımcı antrenör hizmet vermektedir.” ifadelerini kullandı.


 

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT