Artvin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda Artvin İl Halk Kütüphanesi organizasyonunda 60. Kütüphane Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

25- 29 Mart tarihleri arasında Artvin Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezinde yapılacak olan Artvin Kitap Günleri yazar buluşmaları; Vali Yardımcısı Abdullah Arslantürk, İl Kültür ve Turizm Müdürü Yunus Emre Aytekin ve çok sayıda çocuğun açılış kurdelesini kesmesi ile başladı.

fuar2

Sıcaklıklar artmaya devam edecek Sıcaklıklar artmaya devam edecek

Fuarı gezen Vali Yardımcısı Arslantürk ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Aytekin, Artvin Kitap Günleri etkinliğine kentteki tüm çocukları ve yetişkinleri davet etti.

Akademisyen Yazar Dr. Çiğdem Nilüfer Umar, Eğitimci Yazar Kum Sanatı Sanatçısı Tarkan Köylü, Araştırmacı Yazar Köksal Aydın, Şair Yazar Avni Temiz ve Çizer Yazar Erkan Karasoy Artvin halkının kitapsever çocukları ve yetişkinleriyle kitap fuarında bir araya geliyor.

fuar3

Muhenna Yayınları sahibi ve Yazar Gül Yıldız, Artvin’i güzel bulduğunu ve etkinliğe katılan çocukların çok mutlu olduğunu ifade etti.

Yıldız, “Hem kitaplarımı hem de çevirilerimi imzalıyorum. İnşallah devamı olur. Çok güzel bir fuar oldu.”  dedi.

Atatürk, Nutuk, Türk Büyükleri, Dede Korkut gibi her yaşa uygun birçok kitabı bulunan Yazar Köksal Aydın, Kütüphane Haftasını dolu dolu geçireceklerini ifade etti.

Aydın, “Artvin’de öğrencilerin kitaba olan ilgisi çok güzel. Artvin kültür-sanat ile doludur. Daha da iyisi olur inşallah.” şeklinde konuştu.

fuar4

fuar5

fuar6

fuar7

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT