31 Mart Pazar günü yapılacak olan Yerel Seçimlere bir hafta kalırken siyasi partilerin adayları seçim çalışmalarına devam ediyor. ‘Artvin siyasetinde kadınlar da var’ diyen SOL Partili Şahinbaş ile TKP’li Kavaz, Artvin Halk Pazarı’nda halkın sorunlarını dinledi ve fikir alışverişinde bulundu.

Kadın adaylar, yerel yönetimlerin halktan uzak, ranta dayalı olduğunu ve özellikle kadınlar olarak Artvin yönetiminde halkın dahil olması gerektiğini için aday olduklarını söyledi.

Seçim Sonuçları Eğitime Nasıl Yansıyacak? Seçim Sonuçları Eğitime Nasıl Yansıyacak?

Artvin Siyasetinde Kadınlar Söz Sahibi-2Özgürlüğün, emeğin, barışın, kardeşliğin, dayanışmanın adayı olduğunu belirten SOL Parti Artvin İl Genel Meclis Adayı Dilan Şahinbaş, Artvin’de yaşayan genç kadınlar olarak Artvin’in sorunlarını somut olarak yaşadıklarını ve Artvin’in sorunlarını bildiklerini söyledi.

Yerel yönetimin halktan yana olmadığını söyleyen Şahinbaş, “Yerel yönetimlerin halkın çıkarlarını savunan kamusal kurumlar haline getirelim. Halkın kendi sözü ve eylemi ile yeni bir yol açalım” dedi.

İNSANCA YAŞANABİLİR BİR ARTVİN İSTİYORUZ

Halkın yaşadığı kentin, mahallenin, sokağın bütün sorunlarının çözümünde söz ve karar sahibi olduğu doğrudan demokrasiye dayanan, kapitalist düzenin dayattığı karşı çıkmak için aday olduğunu belirten Şahinbaş, “Kapitalist düzene karşı emeğin ve kent halkının çıkarlarını savunan, ranta teslim olmayan yaşam kalitesinin yükseltileceği insanca yaşanabilir bir Artvin istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Artvin’in derelerine, toprağına, ormanına sahip çıkacaklarını belirten Şahinbaş, “Hayatımız, doğamız ve geleceğimiz maden şirketlerine teslim edilmez. Artvin’in bir maden çöplüğüne çevrilmesine, yeni HES’lere izin vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Artvin Siyasetinde Kadınlar Söz Sahibi-3HALKIN TEMSİLCİLERİ BELEDİYE MECLİSİNE

Halkın kaynaklarını korumak için aday olduğunu belirten TKP Artvin Belediye Meclis Üyesi Adayı Semra Yavuz Kavaz, komünist belediyecilikte tek çıkarın halkın çıkarı olduğunu söyledi.

Komünist belediyecilikte bütün kaynaklarının halk için kullanıldığını belirten Kavaz, “Ranta ve kişisel çıkarlara hizmet etmeyen bir belediyecilikle, Artvinlilerin temel ihtiyaçlarını bedelsiz karşılamak mümkün” dedi.

Artvin halkıyla birlikte eşitlikçi, dürüst bir belediyecilik anlayışını yaygınlaştıracağını belirten Kavaz, “Artvin belediyesinde emekçilerden habersiz adım atılmayacak” ifadelerini kullandı.

Artvin Siyasetinde Kadınlar Söz Sahibi-1Kavaz şu ifadeleri kullandı;

“Belediye meclisinde komünist demek; hukuksuzluğun, yolsuzluğun, hırsızlığın durdurulması demektir. Belediye meclisinde komünist demek; emekçi halkın çıkarlarını savunulması demektir. Halkın varlıklarının ve geleceğin tarikatlara, holdinglere, şirketlere satılmasının önüne geçilmesi demektir.”

Editör: ALİ ERAY ÇELİK