Artvin’de gün boyu devem eden aşırı yağışlar sonrası Artvin Belediyesi tarafından yenilenen kentin alt yapısı sınıfta kaldı. Kentin birçok noktasında bulunan ana ve ara yollar sular altında kalırken sürücüler zor anlar yaşadı.

Vatandaşlar tarafından çekilen görüntülerde Artvin’in sokakları, caddeleri ve yolları sular altında olduğu görüldü. Ana ve ara yolların sular altında kalması, toprak kaymaları ve heyelanlar vatandaşları korkuturken trafiğin aksamasına neden oldu.

Sabit Osman Avcı Hürriyet Caddesi ile Koru Sokağı birleştiren virajın bulunduğu mevkide aşırı yağışlar nedeniyle yollar göle dönüştü. Sürücüler zor anlar yaşadı.

Camlık Caddesi’nde Orman ve Su İşleri Bakanlığı Artvin İl Müdürlüğü bulunduğu mevkide yağmur suları yolu göle çevirdi. Vatandaşlar ve sürücüler zorluk yaşadı.

Fezvi Çakmak Caddesinde bulunan dere dün akşam saatlerinde başlayan ve etkisini giderek artıran yağışlar nedeniyle yola taştı. Yolun sular altında kalması ile sürücüler zorluk yaşarken o anları kayıt altına alında.

Miralay Şükrü Bey Caddesi’nde bulunan Artvin Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan Artrium Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ne kadar yer yer yağmur suları yolları göle çevrildi. Alt yapının yetersiz kaldığı görülen yollarda aşırı yağış nedeniyle su kanalları ve rögarlar tıkandı.

AK Parti meclis üyeleri belli oldu AK Parti meclis üyeleri belli oldu

Ali Eray ÇELİK