Bu kapsamda Artvin’de berber kuaför ve güzellik salonlarının Pazar günü kapalı olması uygulaması 07 Temmuz tarihinde başlayacak.

Artvin Esnaf ve Sanatkârları Odasından yapılan yazılı açıklamada, sektör paydaşları tarafından Ticaret Bakanlığına iletilen talep ve öneriler titizlikle değerlendirilerek, ülke genelinde tüm berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olması yönünde 18 Ağustos 2022 tarihinde karar alındığı anımsatıldı.

Devam eden süreçte kapalı olunacak günün, her ilin sektörel yapısı ve işletme profili ile tüketici tercih ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak valilikler tarafından belirlenebilmesi amacıyla sektörün geniş katılımının sağlandığı çalışmalar yürütüldüğüne ve bu çalışmaların tamamlandığına işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bu doğrultuda berber kuaför ve güzellik salonlarının il genelinde Pazar günü kapalı olması uygulaması 07 Temmuz tarihinde başlayacaktır.

Şehit Dursun Acar’ın anıları müzede yaşatılıyor Şehit Dursun Acar’ın anıları müzede yaşatılıyor

İş yerlerinin kapalı olduğu zamanlarda düğün nişan gibi özel günlerde ispatlayıcı belgelerle (davetiye vb) odalarımız tarafından izin belgesi düzenlenecektir. Gelin, damat ve yakınlarına izin verilen işletme dışında başka bir işletme sahibine izin verilemeyecektir. Valilik tarafından onaylanan günlerde kapalı olmayan işletmelerin tespiti halinde Ticaret İl Müdürlüğü tarafından idari para cezası uygulanacaktır.”

Editör: HİKMET BAŞAR