Artvin’de sokağa dökülen sarı kırmızılı taraftarlar 24'üncü şampiyonluğu doyasıya kutladı. 
Trendyol Süper Lig'in 38. haftasında Tümosan Konyaspor'u deplasmanda 3-1 yenen Galatasaray, 24. şampiyonluğunu ilan etti.
Galatasaray, Süper Lig’in 38’inci haftasında deplasmanda Konyaspor’u 3-1 yenerek 2023-24 sezonu şampiyonu oldu.

Fenerbahçe ile kıyasıya rekabete giren Galatasaray 102 puanla 2023-2024 sezonunu zirvede tamamlayarak geçen senenin üstüne ikinci şampiyonluğunu da ilan etti. Maçın son düdüğünün ardından sokaklara dökülen sarı kırmızılı taraftarlar sarı kırmızılı bayraklarla şampiyonluk coşkusunu doyasıya yaşadı. Kutlamalarda meşaleler, sarı kırmızı bayraklar, şampiyonluk şarkılarıyla şehirde tur atan coşkulu taraftarlar şampiyonluk sevincini yaşadı. 

Şampiyonluk kutlamalarına Tekirdağ'dan katılan Artvin Galatasaray Dernek Başkanı Mahir Alpaslan, şampiyonluk coşkusunu seneye de 25'inci şampiyonluğu kutlayacaklarına vurgu yaptı. Türkiye'nin dört bir yanında 24'üncü şampiyonluk coşkusunun kutlandığını belirten Başkan Alpaslan, yakın zamanda Artvin'de kapsamlı bir 24'üncü şampiyonluk kutlamalarının yapılacağını belirtti. Başkan Alpaslan, "Şampiyonlukta emeği geçen, kulüp başkanımızın, yönetimimizin, hocalarımızın, futbolcularımızın ve büyük Galatasaray taraftarının emeğine sağlık bu şampiyonluk rekorlarla geldi. Daha büyük rekolarla inşallah seneye de 5'inci yıldızı takacağız." dedi.  

mahir

maç9

Artvin Hopaspor’a destek çağrısı Artvin Hopaspor’a destek çağrısı

maç2-2

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT