Artvin 7 Martspor Kadın Hentbol Takımı, Artvin'in sporcu yetiştirme konusundaki başarılarına bir yenisini daha ekledi. Genç yetenekler Duru Hayat ve Beren Balcı, hentbolda gösterdikleri üstün performansla dikkat çekerek, U14 Milli Takım kampına davet edildi. 24-26 Mayıs tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirilecek bu önemli kamp, genç sporcular için büyük bir fırsat olacak.

Duru Hayat, kaleci olarak görev yaparken, Beren Balcı ise piyot pozisyonunda oynuyor. İkili, 2023 senesinde Anadolu Yıldızlar Liginde Türkiye 4.’sü olma başarısını gösterdi ve 2024-2025 sezonunda Artvin 7 Martspor Kadın Hentbol Takımı’nın 1. Lig kadrosuna dahil edildi.

Gazi Ortaokulu öğrencileri olan Duru ve Beren, Artvin'in genç yeteneklerinin neler başarabileceğini bir kez daha kanıtladı. Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde yetişen bu sporcular, disiplinli çalışmaları ve azimleriyle takdir topluyor.

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Brezilya'ya 3-0 yenildi A Milli Kadın Voleybol Takımı, Brezilya'ya 3-0 yenildi

Artvin 7 Martspor Kulübü Kadın Hentbol Takımı Antrenörü Murat Ülker, “Duru Hayat ve Beren Balcı kızlarımızın U14 Milli Takım kampına seçilmesi bizler için büyük bir gurur kaynağı. 24-26 Mayıs tarihlerinde Ankara’da yapılacak kamp süresince sporcularımıza başarılar diliyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.

Bu başarı, Artvin 7 Martspor Kadın Hentbol Takımı’nın genç sporcular yetiştirme konusundaki kararlılığını ve başarısını bir kez daha gözler önüne serdi. Artvinli gençlerin spor alanındaki başarılarının devamı, ildeki spor kültürünün güçlenmesi adına büyük önem taşıyor.

Editör: ALİ ERAY ÇELİK