Baro Çocuklarla Buluşmaya Devam Ediyor Baro Çocuklarla Buluşmaya Devam Ediyor

Kocatepe, “Hurdalıklardan değil, Çoruh Vadisi Parkı’nın muhteşem atmosferinden geçerek şehre ulaşacağınız giriş çıkış ve yaşam alanı projesiyle karşınızdayız.” dedi.
Projenin içeriğinden bahseden Kocatepe, “Mamazimda’daki asma köprüye 130 metre mesafede modern mimarisiyle, depreme dayanıklılığıyla, konforlu geçişiyle göz alıcı bir köprü inşa edeceğiz. Kum ocağının tam karşısı ile Ford Servisi arasındaki kayalık bölgeyi kaldırarak 2500 metrekarelik ticaret alanlarına sahip modern konutlar sunuyoruz. Hem 2+1 hem de 1+1 olmak üzere toplamda 300 dairelik konutlarımızda size huzurlu ve konforlu yaşam vadediyoruz. Ayrıca bölgeye vatandaşlarımızın keyifle zaman geçirebileceği yaşam alanları da kazandırıyoruz. Gençlerimizin enerjilerini atabileceği spor sahaları, çocuklarımızın keyifle oynayabileceği oyun alanları ve vatandaşlarımızın ruhuna hitap edebilecek muhteşem peyzaj düzenlemeleri ile dolu bir ortam oluşturuyoruz. Mevcut köprünün de yayalaştırılacağı 3300 metre uzunluğundaki yürüyüş ve bisiklet yollarıyla yaşam alanımız Artvin’in göz bebeği olacak. Artvin’in geleceğini şekillendirmek için biz hazırız.” şeklinde konuştu.
“Şehrin girişine görsel bir güzellik katıyoruz”
“Geleceğini turizmde ve başka şehirlerden gelen öğrencilerde arayan Artvin gibi bir butik kentin, evvela girişi şehrin gelişmesi açısından bundan sonraki stratejilerine ulaşması açısından bizim için çok önemliydi.” diye kaydeden Kocatepe, “Bunu yaparken sadece bir şehre giriş güzel bir köprüden, peyzaj alanları mükemmel yapılmış bir parktan geçiş değil aynı zamanda bir yaşam alanıyla bütünleştirilsin istedik. İnsanlar Artvin’in önünden geçerken “Bu şehir nerede?” diye soruyorlar. Şimdi biz bunu hem giriş alanını uzatarak hem yürüyüş yolları, bisiklet yolları gibi parkın birtakım sportif alanları, rekreasyon alanları ve güzelleştirilmesi ile birlikte şehrin girişine görsel bir güzellik katıyoruz.” ifadelerine yer verdi.
Trafik sıkışıklığına çözüm
Şehrin girişinde trafik noktasında ciddi bir sıkışıklık olduğunun altını çizen Kocatepe, “Şu andaki mevcut köprünün giriş çıkışı hem dar hem de yolun direkt kısa olması bizimde çözüm noktasında proje geliştirmemizi sağladı. Aslında 2019’da buna benzer bir proje yapmıştık ama nasip olmadı.” dedi.
Şehri birçok konuda rahatlatacak olan 300 daire
Kocatepe, “Şehrin girişini modern bir kent girişine çevirirken aynı zamanda da bölgedeki şu anda kayalık alana da şehri gelecekte birçok konuda rahatlatacak olan 300 civarında daire düşünüyoruz. Buna şimdilik 300 diyoruz arkası dağ olduğu için fiziksel olarak detaylı çalışma yaptıktan sonra bu sayı artabilir. 2+1, 1+1 aynı zamanda apart demek. 2+1 olanları daha sonra şehirde yapmayı planladığımızda kentsel dönüşümde ‘rezerv daire’ yani kentsel dönüşüm olan ailelerin gelip evleri teslim edene kadar oturacakları dairelerdir. Diğerleri de hem öğrencilerimizin hem başka şehirlerdeki Artvinli hemşerilerimizin Artvin’de kendi oturma yeri olarak düşünecekleri bizim de bunu aynı zamanda apart mantığıyla işletmeyi planladığımız özel sektörle birlikte yapıp belediyemize de çok ciddi kaynak sağlayacak bir prestij projedir.” şeklinde konuştu.
3300 metrelik yürüyüş ve bisiklet yolu
Kentte yürüyüş yolu konusunda eksiklikler olduğunu, bu problemi çözmek için 3300 metrelik hem bisiklet hem de yürüyüş yolu projesini hayata geçireceklerini kaydeden Kocatepe, “Sabah yürüyüşleri noktasında şehrimizde çok fazla yürüyüş alanı yapılmamış bir tek bizim yaptığımız İskebe’deki alan var. Buna ek olarak şu anda yeni yaptığımız köprüden başlayıp mevcut köprüye kadar oradan karşı tarafa geçip Kent Park’ın sonuna kadar gidip oradan üniversitenin yurduna, üniversitenin içerisinden de Jandarmadan da geçip tekrar mevcut yere kadar gelinebilecek mevcut bir yürüyüş yolu düşünüyoruz. Bu da 3300 metrelik hem bisiklet hem de yürüyüş yolu olacaktır. Şunun hayalini kuruyorum; anne baba yürüyor, çocuk bisiklete biniyor, hafta sonları sabah sporu yapıyor. Buralarda çocuklarımızın park noktasında ayrıca eğlenebileceği mekanlar da oluyor.” dedi. 
Kent Park eski haline getirilecek
Proje ile birlikte Artvin’in girişine muhteşem bir şehir algısı oluşturmuş olacaklarını aktaran Kocatepe, “Kent Parkı da eski haline getirdiğimizde ona kardeş olarak Çoruh Vadi Park’ta böylece gelmiş oluyor. Bu şehrimiz için hem imar noktasında gelecek ile ilgili çalışmalarda bize rezerv alanı olacak hem de Artvin’in muhteşem bir girişi olmuş olacak inşallah.” diye anlattı. 

Kocatepe1

Editör: AYŞE ÖZDER