Artvinspor Kulübü Kadın Voleybol Takımı bu sene TVF Kadınlar 2. Lig’de mücadele ediyor. Sezona güçlü girmek isteyen Artvin’in Sultanları lige güzel başlangıç yaptı. 22 Ekim Pazar (Bugün) günü Erzircan Ulalar Spor karşılaşmasını kazanan Artvin’in Sultanları liderliğini sürdürüyor.

voleybol ekim22 (4)

Bugün saat 14.00’de Ulalar Spor Salonu’nda oynanan müsabakayı Artvin’in Sulatanları, Erzircan Ulalar Spor’a set vermeden kazandı. Artvinspor Kulübü Kadın Voleybol Takımı müsabakayı 3-0 ile kazandı.

Maç sonunda açıklamalarda bulunan Artvinspor Kulübü Kadın Voleybol Takımı Antrenörü Yasin Kara, “Üç Artvinli sporcumuzun da yer aldığı takımımız güzel bir oyunla hak ettiği bir galibiyet elde ederek ligde ki liderliğini sürdürüyoruz. Yaklaşık 2 ay önce sezon öncesi hazırlıklarımıza başladık. Bu süreçte takımının eksikliklerini artılarını bulmaya çalıştık. Eksikliklerimiz varsa nerede var, nasıl düzeltebiliriz onu düşündük ve çözmeye çalıştık. Artılarımız varsa daha sağlamlaştırmaya çalıştık” ifadelerini kullandı.

voleybol ekim22 (3)

Artvin’in Sultanlarını bir üst lige çıkaracaklarını belirten Kara, “Bu sene ligde play-off’u hedefliyoruz. Yeni takımımız güçlü transferlerle, geçen seneden oluşturduğumuz iskeleti daha sağlamlaştırdık. Bu takımın daha üst liglerde oynaması gerekiyor. Biz bunun mücadelesini veriyoruz. Verdiğimiz bu emeğin karşılığını bir üst lige çıkarak alacağımıza inanıyorum” dedi.

Futbol Okulu 19. Transferini Gerçekleştirdi  Futbol Okulu 19. Transferini Gerçekleştirdi 

Ali ERAY ÇELİK

voleybol ekim22 (2)