Halk Eğitim Merkezi’nde Dikiş Kursu Usta Öğreticisi Hülya Işık’ın ve kursiyer Gülay Akdeniz’in organizasyonluğunu yaptığı Güneydoğu Anadolu bölgesine düzenlenen geziye katılan kadınlar,  geziden mutlu ayrıldıklarını ifade etti.

Üç gün dört gece boyunca Diyarbakır, Mardin, Urfa şehirlerini gezen Artvinli kadınların, dönüş yolculuğu başladı.

Geziyi düzenleyen Hülya Işık, kursta uzunca bir süredir Güneydoğu Anadolu’ya gitmek, oraları görmek istediklerini konuştuklarını ve bu hayallerini gerçekleştirdiklerinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Işık, geziye hem kursiyerlerin hem de kurs dışından gelmek isteyen kadınların katıldığını aktardı.

Artvinli kadınlar, Güneydoğu turunda

Karabulut Turizm ile geziye çıktıklarını, tura katılan kadınların çok keyif aldıklarını ve birbirinden güzel yerleri gördüklerini ifade ettiklerini aktaran Işık, böylesine özel anlara vesile olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu kaydetti.

Artvinli kadınlara gezi kapsamında eşlik eden, onları bölgede gezilebilecek turistlik yerlere götüren ve tarihi dokularını anlatan Tur Rehberi Semire Şineğu, misafirleri Artvin’e mutlu uğurladığını ifade ederek, şunları kaydetti:

Ani refleksi ölümden kurtardı Ani refleksi ölümden kurtardı

“Mardin Nusaybin’in tek rehberiyim. Mardin’de ise rehberlik yapan tek kadınım. Programımız Ulu Cami’de başladı. Ulu Camiyi bitirdikten sonra surları gezdik. Oradan Hasankeyfe gittik. Midyat’a Sıla Konağını, yanındaki Hercai Konağını ve yanındaki Hükümet Kadın’ı olan konaklarımızı gezdik. Mağara evlerimizi, arka sokakları gezdik. Artvinli misafirlerimiz yöresel yemeklerden yediler, buraya has yiyeceklerin alışverişlerini yaptılar. Bazı arkadaşlarımız ellerine geleneksel dövmemiz olan daktan yaptırdı. Puşi taktılar. Mardin’i, Urfa’yı, Harran’ı, Balıklıgölü, Halfeyi’yi gezdik. Sıra gecesi yaptık. Misafirlerimizin yüzleri gülüyordu. Birçok farklı yeri gezmekten ve görmekten mutluluk duydukları söylediler. Misafirlerimizi Artvin’e uğurluyoruz. Geldikleri için teşekkür ederiz.”

Artvinli kadınlar, Güneydoğu turunda-2

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT