Artvinspor, Artvin Çaykur Rizespor Futbol Okulu ile ortak hareket ederek futbolda yatırım yapıyor. Bu sene Artvinspor U13, U14, U15 gelişim liglerinde mücadele edecek. Futbolda altyapıya önem vererek oluşturduğu 130 futbolcu havuzu ile bir sonraki sezonlarda bir A takım çıkarmaya hazırlanıyor.

Artvinspor Kulübü Futbol Antrenörü Kani Kaynar, futbolda güzel adımlar atmak için Artvinspor Kulübü bir sürece girdiklerini belirterek “Artvin Çaykur Rizespor Futbol Okulu olarak 130 sporcumuz mevcuttur. Bu sporcularımızın tecrübe kazanması açısından Artvinspor Kulübü Başkanı İrfan Yıldırım öncülüğünde ve kulüp yöneticileri ve Artvin Gençlik ve Spor Şube Müdürü Mehmet Başköylü ile konuşarak U13, U14, U15 yaş gruplarında yer almaya karar verdik” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Token, Paribu tarafından satışa sunuldu Beşiktaş Token, Paribu tarafından satışa sunuldu

Artvin’de sporun gelişimi için Artvinspor Kulübü’nün çok güzel çalışmalar içersinde olduğunu belirten Kaynar, “Artvin’in çocukları Artvin Çaykur Rizespor Futbol Okulu adı altında profesyonel takıma hazırlanırken bir yandan da kendi memleketin takımı olan Artvinspor formasını terletecek. Artvin halkından da bu çocuklarımızı sonuna kadar destek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Ali Eray ÇELİK