Tamamı Artvin Çaykur Rizespor Futbol Okulunun sporcularından oluşan ekibin Teknik Sorumlusu Kani Kaynar, çok mutlu ve heyecanlı olduklarını belirterek şampiyonadan başarılı bir derece ile Artvin’e dönmek istediklerini ifade etti.

Futbol okulunun alt yapısının meyvesini bu tür başarılarla taçlandırmanın çok gurur verici olduğunu ifade eden Kaynar, 14 Mayıs Salı günü Trabzon’da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’ndan iyi bir derece elde ederek dönmeyi amaçladıklarını kaydetti.

160’e yakın sporcuyla çalışan Artvin Çaykur Rizespor Futbol Okulu bu şampiyonada derece elde edip başarısını taçlandırmak istiyor.

Artvinspor U15 Futbol Takımı’nın yaz kış demeden şampiyonaya hazırlandığını ifade eden Kaynar, “Takımımız Artvin’de emeklerinin karşılığını almanın mutluluğunu yaşarken şimdi de Türkiye şampiyonasının mutluluğunu yaşıyor.” şeklinde konuştu.

UEFA'dan İstanbul'a 2 Büyük Final UEFA'dan İstanbul'a 2 Büyük Final

Kaynar, şampiyona öncesi yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Futbol okulunu kurduğumuz günden bu yana yaklaşık bir buçuk sene geçti. Bu bir buçuk senelik süreç içerisinde Çaykur Rizespor Kulübüne iki tane lisanslı sporcu kazandırdık. Aynı zamanda altı sporcumuz da takipte. Tamamen Çaykur Rizespor Futbol Okulu sporcularından oluşan Artvinspor U15 futbol takımımız Artvin’de şampiyon olup ilimizi Türkiye şampiyonasında Trabzon’da temsil etmeye hak kazandı. Bu süreçte bize desteğini esirgemeyen Artvinspor Kulübü Başkanı İrfan Yıldırım ve yönetimine teşekkürlerimizi borç biliriz.

2009 ve 2010 doğumlu sporculardan oluşan takımımız Türkiye Şampiyonasında ilk defa ilimizi temsil edeceği için çok heyecanlılar. İnşallah oradan iyi bir derece elde ederek Artvin’e döneriz.”

maç2

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT