Çocukların Gelişimine Destek Çocukların Gelişimine Destek

Artvin Belediye Başkanı Bilgehan Erdem, kentin 200 yıllık geleneği olan Kafkasör Boğa Güreşleri, Kültür ve Sanat Festivali öncesinde yapılan onarım çalışmalarını yerinde inceledi.

Erdem, çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini belirterek, bu organizasyonun sadece Artvin Belediyesinin tek başına başarabileceği bir festival olmadığını, Valilik, İl Özel İdaresi, Kültür ve Turizm Müdürlüğü, AFAD ve sağlık ekipleri gibi birçok paydaşın katkılarıyla gerçekleştirildiğini ifade etti.

Gündem Artvin İnternet Haber Sitesi muhabirine özel açıklamalarda bulunan Erdem, "Diğer kurumlarla istişare ettik, asfalt malzemesi aldık. Sağ olsunlar veriyorlar çünkü festival organizasyonu protokolü içerisinde de diğer kurumlar var. Bu sayede uzun zamanda büyük zorluklarla üstesinden gelebilecek şeyler haftalar içerisinde çözülebiliyor. Kafkasör festivaline yetişecek, bütün işlerimizi bitireceğiz" dedi.

Bölgede yapılan çalışmalara değinen Erdem, yolların bozulmamasını sağladıklarını belirterek, Kafkasör mesire yerinin sadece festival zamanında değil, yılın 365 günü vatandaşlar tarafından tercih edildiğini ve bu nedenle yolları ve çevreyi rehabilite etmeye çalıştıklarını söyledi.

Başkan Erdem Kafkasör

Festival alanında yapılan yeniliklere de değinen Erdem, "Arenada bir hakem kulesi yaptık. Yaklaşık 600 kişinin daha oturarak izleyebileceği bir tribün alanı oluşturduk. Basın mensupları için ayrı bir yer tanzim ettik. Tuvalet sayımızı arena bölgesinde artırdık. Şimdi de hakem kulesinin sıva işleri yapılıyor ve muhtemelen yarın veya en geç öbür gün boyası tamamlanacak." diye konuştu.

Erdem, festivalin bu yıl daha düzgün ve konforlu bir şekilde organize edileceğini belirterek, Kafkasör Boğa Güreşleri'nin resmi olarak 43’üncü yıl dönümünde olduğunu ve Artvin bölgesinin yanı sıra il dışından ve yurt dışından da seyircilerin geldiğini ifade etti.

 Başkan Erem açıklamasına şunları da ekledi: "3 Temmuz’da başlayıp 7 Temmuz’da bitecek olan festivalde büyük bir insan yoğunluğu olacak. Çadır bölgelerini, lokantaları ve farklı satış alanlarını da tanzim ediyoruz. Geçen yılki konseptten farklı olarak bu yıl yeni bir konseptimiz var ve Kafkasör’e çıkanlar bunu yakından görmüş olacaklar."

Editör: HİKMET BAŞAR