Artvin’de, 2024 Yaz Spor Okulları’nın açılması ile ilgilendikleri branşlara kayıt yaptıran öğrenciler, basketbol kurslarına da yoğun ilgi gösterdi. 
Ali Yamak, 13 yıldır basketbol antrenörlüğü yapmanın verdiği tecrübeyle, basketbolun temel eğitim hareketlerinden başlayarak ileri seviyeye kadar fiziksel ve kişisel gelişime katkı sağlayan keyifli bir spor olduğunu vurguladı.
Kursların, küçükler, yıldızlar ve gençler olmak üzere üç ayrı kategoride düzenlendiğini açıklayan Yamak, bu sene de basketbol kurslarına yoğun talep olduğunu belirtti. 
Kursların 31 Aralık’a kadar da devam edeceğini ifade eden Yamak, basketbolun çok zevkli bir spor olduğunu dolayısıyla ilgisini çeken herkesi beklediklerini aktardı. Kurslara katılan her çocuğun ilgisini çeken bir spor dalı seçmesi gerektiğini ve sevilen işin başarı getirdiğini vurguladı. 
Yamak, “Ben işimi severek yapıyorum. Çocuklara da sevdikleri işi yapmaları gerektiğini söylüyorum. Eğitimlerimde ilk olarak geldikleri yerleri unutmamaları gerektiğini belirtiyorum.” dedi.
Basketbolun hem seyircisi hem de oyuncusu için yaşanması gereken bir spor olduğunu ifade eden Yamak, basketbolu diğer spor dallarından ayrı bir yere koyduğunu dile getirdi.

Türkiye, Badmintonda Tek Sporcu ile Olimpiyatta Yer Alacak Türkiye, Badmintonda Tek Sporcu ile Olimpiyatta Yer Alacak

basketbol2

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT