Artvin İl Emniyet Müdürlüğü Ali Gaffar OKKAN Konferans Salonunda düzenlenen törene katılan Artvin Valisi Cengiz Ünsal, burada yaptığı konuşmada Türk Polis Teşkilatı’nın köklü ve tarihi birikimiyle güçlü bir yapıya sahip olduğunu belirterek şunları söyledi; “Çarşı ve Mahalle Bekçilerimiz bu köklü geleneğin ayrılmaz bir parçasıdır. Kadim ve kritik bir görev olan çarşı ve mahalle bekçiliği, daha güvenli ve daha huzurlu şehirlerin inşası ve ihyası noktasında büyük öneme haizdir.

Bekçilerin Göreve Başlama Törenine Katıldı (3)

Şehirlerimizi mahalle mahalle, sokak sokak koruyarak, suçluların korkulu rüyası olan Çarşı ve Mahalle Bekçilerimiz, insanımızın başını yastığa huzurla koyması için her şart altında, sokakları adımlayarak, huzurlu sabahların güvencesi olmaktadır. Nefesleriyle 'güvenin sesi' olan bekçilerimiz, sadece asayişle ilgilenmiyor, mahalleliyi yakından tanıyıp onların dertlerinden haberdar olarak uzattıkları yardım eli, gösterdikleri baba şefkatiyle hemşerilik bilincini ve kadim bir anlayışı da yaşatıyor.

Bekçilerin Göreve Başlama Törenine Katıldı (4)

Üstün bir görev anlayışı içerisinde amirlerinizden alacağınız emirler  ve kanunların size vermiş olduğu görevleri titizlikle, vatan aşkıyla ve fedakârlıkla yerine getireceğinize olan inancım tamdır.Amacımız aziz milletimize hizmet etmek,huzur ve asayiş içerisinde yaşatmaktır.Bunun şuuru içerisinde çalışacağınıza olan inancımla;hepinizi tebrik ediyor, görevlerinizde muvaffakiyetler diliyorum” 

Törenin ardından belgelerini alan Çarşı ve Mahalle Bekçileri görev yerlerine gönderildi.

Jeff Flake Artvin'de Jeff Flake Artvin'de

Artvin Valiliği

Bekçilerin Göreve Başlama Törenine Katıldı (2)

Editör: Haber Masası