Artvin Belediyesi Haziran Ayı Olağan Belediye Meclis Toplantısı, Belediye Başkan Vekili Nursal Bülbül'ün başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantı, Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Artvin Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Artvin Belediye Başkanı Bilgehan Erdem haricinde tüm üyelerin katılımıyla gerçekleşti.

Başkan Vekili Nursal Bülbül, açılış konuşmasında Türkiye Belediyeler Birliği Encümen Üyeliğine seçilen Artvin Belediye Başkanı Bilgehan Erdem'i tebrik ederek, Erdem'in bu yeni görevinin Artvin'e büyük değer katacağını belirtti. Ayrıca, dün akşam Kaledibi iskelesinde özel bir teknenin alabora olması sonucu hayatını kaybeden kentin sevilen simalarından Mete Okumuş'a Allah’tan rahmet, ailesine ve dostlarına başsağlığı diledi.

Bayramlaşma Töreni Düzenlendi Bayramlaşma Töreni Düzenlendi

Whatsapp Görsel 2024 06 06 Saat 15.17.00 F3412702Toplantıda, toplamda 8 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Başkan Vekili Bülbül, alınan kararların Artvin'e hayırlı olmasını diledi.

Görüşülen ve Karara Bağlanan Gündem Maddeleri:

2023 Mali Yılı Bütçe Kesin Hesabı: Belediye Meclisinin 02.05.2024 tarih ve 25 sayılı kararı ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen 2023 mali yılı bütçe kesin hesabının komisyon raporu doğrultusunda görüşülerek karara bağlanması.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliği: Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından hazırlanan 28 maddeden ibaret yönetmeliğin görüşülmesi.

Etüt Proje Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliği: Etüt Proje Müdürlüğü tarafından hazırlanan 14 maddeden ibaret yönetmeliğin görüşülmesi.

SODEMSEN Üyeliği: 6356 Sayılı Sendikalar Kanunu’nun 3. maddesinin 2. fıkrasına göre, Sosyal Demokrat Kamu İşverenleri Sendikası'na (SODEMSEN) belediyenin yeniden üye olması hususunun görüşülmesi.

Hayvan Kesim Ücretlerinin Güncellenmesi: 02.11.2023 tarih ve 78 sayılı Meclis Kararı ile belirlenen 2024 yılı hayvan kesim ücretlerinin güncellenmesi hususunun görüşülmesi.

Whatsapp Görsel 2024 06 06 Saat 15.17.00 35Cc4918Zincir Marketlerin Ruhsat İşlemleri: Zincir marketlerin iş yeri açma ve çalıştırma ruhsat işlemleri ile ilgili belediye meclisinin almış olduğu 07/09/2023 tarih ve 63 sayılı ve 07/12/2023 tarih ve 83 sayılı kararlarının yeniden görüşülerek güncellenmesi.

Billboard Reklam Ücretlerinin Belirlenmesi: Mülkiyeti Belediye Başkanlığına ait olan ve toplamda 33 adet 3,50x2,00 ebatındaki billboardlarda yayınlanacak reklamlar için alınacak ücretlerin belirlenmesi hususunun görüşülmesi.

Bel-Yap ve Artvin Kafkasör Şirketlerinin Sermaye Artırımı: Yüzde yüz hissesi Belediye Başkanlığına ait olan Bel-Yap İnş. Gıda Dikimevi Pet. Ürn. Tem. Hiz. Tur. ve Çiçek Paz. San. ve Tic. Ltd. Şirketi ile Artvin Kafkasör İnş. Tur. San. Ltd. Şirketinin sermaye artırımlarının yapılması hususunun görüşülmesi.

Editör: ALİ ERAY ÇELİK