Halk Eğitimi Mağazası açıldı Halk Eğitimi Mağazası açıldı

Gençlik Hizmetleri Müdürü Hayati Güneri, bu yıl Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından medeniyet, tarih ve kültür kampları kapsamında üç adet programın Artvin’e ilk kez gönderildiğini ifade etti. Programlardan birincisi 26 ağustos cumartesi günü öğleden sonra Çanakkale’ye gerçekleşecek. İkincisi 6-9 Ekim tarihinde yine Çanakkale’ye ve üçüncü olarak da 13-16 Ekim tarihlerinde Nevşehir’e gerçekleşecek.
Çanakkale Medeniyet, Tarih ve Kültür Kampının, ‘Bir Zaman Değil Her Zaman Anadolu’da’ başlığı altında gençleri Çanakkale’ye, ecdatlarının orada vermiş olduğu mücadeleyi yerinde görmeye götürdüklerini kaydeden Güneri; yol, yeme, içme, barınma gibi bütün masrafları Gençlik ve Spor Bakanlığı üzerinden Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün Artvin’e gönderdiğini sözlerine ekledi. 
“O ŞANLI MÜCADELEYİ YERİNDE GÖRECEKLER”
Güneri, iki gün boyunca Çanakkale’yi gezecek olan gençlerin orada edinecekleri kazanımlardan bahsederek şunları söyledi; “Biz de buradan gençlerimizi bir otobüs vasıtasıyla yanlarında da bir rehber olacak şekilde Çanakkale’ye göndereceğiz. Çanakkale’de ecdadımızın vermiş olduğu o şanlı mücadeleyi yerinde görecekler ve geçmişini bilen geleceğine emin adımlarla yürüyen gençlerin yetişmesine katkıda bulunacağız. Geçmişten dersler alacağız, unutulmaması gereken şeyleri unutturmayacağız. Böylece geleceğe de emin adımlarla yürüyen gençlerimizin yetişmesine katkıda bulunacağız, inşallah.”

718c3ec1-791d-4e80-a0a2-5dea50bebe38
“6-9 EKİM TARİHİNDE ÇANAKKALE’YE GÖNDERECEĞİZ”
Akabinde düzenlenecek olan ikinci kamptan bahseden Güneri, “Şimdi gençlerimiz diyebilir ki bu geçmiş veya çok yakın bir zaman hemen arkasından 6-9 Ekim tarihinde yine 32 kişilik genç kızlarımızı Çanakkale’ye göndereceğiz. Onlarda yine aynı şekilde bu medeniyet, tarih ve kültür kampları çerçevesinde orada ecdadın izinden gidip onların orada verdikleri mücadeleyi yakından hissedecekler. Gelip burada kendi akranlarına, yaşıtlarına, orada yaşadıklarını aktarmaya çalışacaklar” ifadelerini kullandı.
“13-16 EKİM TARİHLERİNDE NEVŞEHİR’E GÖNDERECEĞİZ”
Son olarak  13-16 Ekim tarihlerinde düzenlenecek olan üçüncü kampın Nevşehir’e düzenlenmesinden söz eden Güneri, “Yine genç kızlarımızı tabi burada biraz pozitif ayrımcılık yaptık. Bayanlara, kızlarımıza biraz öncelik verdik. Bir erkek iki kız kafilemiz oluştu. Bu seferde Nevşehir’e göndereceğiz. Nevşehir’e yine 32 kişilik bir kafileyi orada Nevşehir’in tarihi kültürel güzelliklerini medeniyetini yerinde inceleme fırsatı bulacak bu gençlerimiz” dedi.  
Güneri konuşmasının devamında gençlerin her zaman yanında olduklarının altını çizerek sözlerini “Gençlerimiz Gençlik Merkezimizi takip etmeye devam etsinler” şeklinde sonlandırdı.

Ayşe ÖZDER