Yngwie Malmsteen, Türkiye'de Sahne Alacak Yngwie Malmsteen, Türkiye'de Sahne Alacak

Artvin’de kurulan ve dünyanın dört yanından topladığı ezgiler ve oyunlar ile yerel kültürü harmanlayarak izleyicileri büyüleyen birçok gösteri sergileyen Bragi Halk Dansları bu kez Ankara’da sahne aldı.

10 Şubat Cumartesi günü Ankara’da Yeni Mahalle Nazım Hikmet Kongre ve Kültür Merkezi’nde sahneye çıkan Bragi, Ankara seyircisini kendisine hayran bıraktı.

Bragi Halk Dansları Topluluğu dünyanın farklı yerlerinden esinlenerek oluşturduğu 25 halk dansı ile bugüne kadar çok sayıda festival ve etkinlikte boy gösterdi. Dünyanın farklı coğrafyalarına ait ezgiler ile oyunları kendi yerel kültürüyle harmanlayan topluluk, tüm Türkiye’yi dolaşmayı ve özgün gösterilerini halkla buluşturmayı hedefliyor.

I M G 20240211 W A0001

Bragi, Bragi Dans Poyraz adıyla İç Anadolu turnesine çıktı. Ankara’da dans gösterisi düzenleyen Bragi,12 Şubat Pazartesi günü Eskişehir’de Vehbi Koç Kongre Merkezi’nde sahne alacak.

Ankara’da yapılan dans gösterisine Uğur Bayraktutan, Eski Artvin Milletvekili Metin Arifağaoğlu, Ankara’da bulunan Artvin vakıf ve dernekleri katılım sağlarken Bragi yapılan gösteri sonrası yardımlarından dolayı Okan Çeliktaş, Doğukan Öztürk, Giray Gerez, Volkan Günay, Dilan Şahinbaş, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Mali işler Müdürü Erşan Kaya, SF Şirketler Grubu, Ofisus Danışmanlık Oktay Öztürk, Hüseyin Aktaş ve Nurol Holding’e teşekkür etti.

Ali Eray ÇELİK