AÇÜ’lü öğrenciler Hatay’a yardım için yola çıktı AÇÜ’lü öğrenciler Hatay’a yardım için yola çıktı

Türkiye Barolar Birliği, Ankara'da düzenlenecek 'Büyük Savunma Mitingi' için avukatları bir araya getiriyor. Meslek sorunlarına dikkat çekmek için Ankara'da miting düzenleme kararı aldıklarını belirten Artvin Barosu, "Şiddete ve angaryaya karşı meslek onurumuzu ve emeğimizi savunmak için buluşuyoruz" dedi.

Türkiye Barolar Birliği (TBB), "şiddete ve angaryaya karşı meslek onurunu ve emeği savunmak için" 27 Nisan'da Anıtpark'ta miting düzenleyecek.

Konu ile ilgili Artvin Barosu’ndan Avukat Elif Oya Gültekin yaptığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Yurttaşların hak arama özgürlüğünün ve adalete erişim hakkının teminatı olan savunmayı temsil eden avukatlar, onların örgütlü gücü Barolar ve Türkiye Barolar Birliği olarak; 27 Nisan 2024 Cumartesi günü Ankara'da; 'Avukat İçin de Adalet' demek; mesleğimizin çözüm bekleyen sorunlarını bir kez daha haykırmak; şiddete ve angaryaya karşı meslek onurumuzu ve emeğimizi savunmak için buluşuyoruz."

Büyük Savunma Mitingi'ne katılımın dayanışmayı güçleneceği vurgulanırken, etkinliğin saatleri ve yeri de duyuruldu. Ankara Anıtpark, 27 Nisan 2024 Cumartesi günü saat 13:00 ile 18:00 arasında avukatların buluşma noktası olacak.

Editör: ALİ ERAY ÇELİK