AK Parti merkez ve ilçelerindeki adayları Artvin Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezinde açıkladıktan sonra ilçelerde aday tanıtımları yapıldı.

Yeniden Refah Partisi Aday Tanıtım Toplantısı Yaptı Yeniden Refah Partisi Aday Tanıtım Toplantısı Yaptı

Arhavi AK Parti İlçe binasında Belediye Başkan Adayını tanıtan AK Parti teşkilatı, balkon konuşması gerçekleştirerek partililer ile bir araya geldi.

Whatsapp Image 2024 02 10 At 19.29.53

Arhavi Belediye Başkan Adayı Turgay Ataselim, partililere seslenerek “çalışacağız, çalışacağız ve başaracağız” dedi.

Arhavi Belediyesinde 3 dönem belediye meclis üyesi olarak görev aldığını söyleyen Ataselim, görev sürecinde siyasi parti ayırt etmeksizin herkese eşit bir şekilde davrandığını belirtti. Ataselim konuşmasının devamında, “İçinizden biri, her caddesinde her sokağında her tarafta gezmiş bir kardeşiniz var. İçinizden biri sizlerle birlikte burada sizlerin dertleri ile dertlenen sizlerle birlikte yol arkadaşlığı yapmış olduğum abilerim, ablalarım, kardeşlerim bu görev bize tayin edildi. Bu görevin altından Allah’ın izni kalkacağımıza emin olunuz. 18 yıllık AK Parti görevimi sizlerin takdiri ile en iyi şekilde yapmaya çalıştım. 3 dönemdir belediye meclis üyesi olarak görev yapmaktayım bu görevimde asla siyasi parti ayrımı yapmaksızın herkese eşit bir şekilde davranmaya çalıştım. İnsanlarımızın gün içerisinde hangi işleri varsa yasal çerçevede onlara yardımcı olmaya çalıştım. Biz Arhavi Belediyesine, belediye başkanlığına layık görüldük bunun sebebi üç dönemdir yaklaşık bir insanın ömrü kadar 14 senedir Arhavi Belediyesinde personelinden, makine parkından, çalışma alanından bütün her şeyinden bilgimiz var. Bu görev aşamasında belediye başkanımız hangi siyasi parti görüşü olursa olsun memleketimizin menfaatine olan her şeyde onlara yardımcı olmaya çalıştım. Gecemizi gündüzümüze katıp çalışacağız, çalışacağız ve başaracağız” dedi.

Aday adaylık sürecinden bahseden Ataselim, “bir olacağız, hep birlikte olacağız” diyerek şu sözleri dile getirdi “Aday adayları sürecimizde çok iyi bir kardeşliğimiz oldu. Aday adayı kardeşlerimiz ile çalışmalarımızı, faaliyetlerimizle hep birlikte çalışmaya çalıştık gereken işlerimizi yaptık. Bu süreçte hiçbirimizin kırgınlığı yok. Başta İlçe Başkanımız Remzi Gedik yol arkadaşımın çok emeği oldu. Hep birlikte çalışacağız bugün bir yarında bir olacağız hep birlikte olacağız. Ne eksiğimiz olduğunu biliyoruz 90 gün içerisinde size söz veriyorum su kesintisi bir daha olmayacak. Kirli su akmayacak, doğal gaz hattı için başlangıç yapılmaya başlandı. Allah nasip ederse 31 Mart seçiminden sonra bu belediyeyi aldığımız ilk gün içerisinde hattını başlatacağız.”

Arhavi’de; Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşkın Bak, AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik, AK Parti İl Başkanı Fatih tahtalı, MHP İl Başkanı Serdar Kılınç ve AK Parti teşkilatları katıldı.

Ayla ALKAN