Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünce Artvin'deki Hatila Vadisi Milli Parkı'nda yaptırılan cam seyir terasa bahar ve yaz döneminde olan ilgili devam ediyor.

İl merkezine yaklaşık 12 kilometre uzaktaki Sıkıldım Kayası mevkisinde 490 metre rakımda, Hatila Deresi'nden ise 220 metre yükseklikte sarp kayalara monte edilen seyir terası, yerli ve yabancı turistlerin Artvin’de en çok uğradığı yerler arasında yer alıyor.

hatila cam teras

Artvin’de 5 araç birbirine girdi Artvin’de 5 araç birbirine girdi

Milli park olan Hatila Vadisini adrenalini yüksek şekilde görme imkanı sunan cam teras, 7 metre uzunlukta ve 7,5 metre genişliğe sahip.

Yaklaşık 50 metrekare genişliğinde cam alana sahip seyir terası özellikle turizm hareketliliğinin yoğun olduğu yaz döneminde ziyaretçilerin akınına uğruyor.

Whatsapp Image 2024 06 21 At 16.06.18

Hatila Vadisi Cam Terası'nı ziyaret eden İrem Turgut, “Hatila Vadisi Cam Terası'na çıktığınızda, altınızda uzanan muhteşem manzara karşısında adeta nefesiniz kesiliyor. Cam terasta yürümek, hem heyecan verici hem de büyüleyici bir deneyim. Artvin'e gelen herkesin bu terasa çıkmasını tavsiye ederim. Doğanın içinde bu kadar yüksekten manzarayı izlemek, tarif edilemez bir duygu.” dedi.

Editör: HİKMET BAŞAR