Okulların kapanmasının ardından yaz tatiline giren öğrencilere müjde! Tatil döneminde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezleri gençleri Gençlik Yaz Okullarına katılmaya davet ediyor.
Tüm ülkede faaliyete geçirilecek olan programda Artvin Gençlik Merkezi de kapasitesi dahilinde sınırlı sayıda öğrenciyi Gençlik Yaz Okullarına bekliyor. 
Bu yıl ilk kez hizmete sunulan Gençlik Yaz Okulları tamamen ücretsiz verilecek olup, 1 Temmuz itibariyle gençlere kapılarını açacak. Program, 1 Eylül tarihine kadar devam edecek. 
Bakanlığın, bu yaz gençler için dolu dolu bir yaz okulu planladığını ifade eden Artvin Gençlik Hizmetleri Müdürü Hayati Güneri, programın Artvin Merkez ve ilçe Gençlik Merkezlerinde uygulanacağını belirtti.

370C6F5E F9F6 48D6 9Cd1 Bc7F52E91012
Ailelerin çocuklarını 1 Temmuz-1 Eylül tarihleri arasında, Gençlik Merkezine gönül rahatlığıyla bırakıp akşam alabileceğini belirten Güneri, gençlerin de tatil günlerini eğlenceli ve öğretici etkinliklerle geçirebileceğini ifade etti. 
Güneri, Yaz Okuluna başlayacak olan gençlerin Gençlik Merkezinde; spor, kültür- sanat, el sanatları, sokak oyunları gibi birbirinden farklı birçok eğitim ve eğlence imkanı bulacağını belirtti. 
Tatilini daha verimli geçirmek isteyen 11-18 yaş arası bütün gençleri Gençlik Yaz Okulları’na beklediklerini ifade eden Güneri, kayıt için gençleri Gençlik Merkezlerine davet etti. 
Başvurular kontenjanla sınırlı
Programın eğlenceli ve eğitici geçeceğini ifade eden Güneri, aynı zamanda bakanlığın program ile gençlere spor yapma alışkanlığını kazandırmayı, milli, manevi ve kültürel değerleri aktarmayı ve gönüllülük faaliyeti yapma alışkanlığını kazandırmayı amaçladıklarını belirtti. 
Gençlik Yaz Okullarının 11 -14 yaş grubu ve 15 -18 yaş grubu olmak üzere iki farklı yaş grubuna göre hazırlandığını aktaran Güneri, her dönemin programı kültür-sanat, spor ve gönüllülük temaları çerçevesinde planlandığını ifade etti.
Güneri, program kapsamında akıl ve zeka oyunları, sportif faaliyetler, değerler eğitimi, bilgi yarışması, el sanatları, sokak oyunları, güzel konuşma sanatı, sahne sanatları, gönüllülük faaliyetleri, halk oyunları, temel dini bilgiler, ailelerle gönüllük çalışmaları, gezi gibi etkinliklerin olacağını aktardı.
Başvuruların kontenjanla sınırlı olduğunun altını çizen Güneri, başvuru yapacak olanları başvurularını geciktirmemeleri gerektiğini önemle belirtti. 

Adalet Yerini Buldu: Halkın Mücadelesi Kazandı Adalet Yerini Buldu: Halkın Mücadelesi Kazandı

yaz okulu2

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT