Emekliler haklarını istiyor! Emekliler haklarını istiyor!


Cankurtaran’da kesilecek ağaçların damgalanmasına tepki gösteren yöre halkı yarın saat 16.00’da Cankurtaran’da bir araya gelerek damgaları sökecek.
Yüzlerce ağacın kesilmek için damgalandığını söyleyen Çifteköprü Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifinden Dursun Ali Koyuncu, yaşanılan katliama ortak olmayacaklarını belirtti.
Yarın tüm halkı desteğe beklediklerini söyleyen Koyuncu, “Cankurtaran'da kesilecek ağaçlar damgalanıyor.  Ormana zarar verilmeyecek, proje doğayı koruyan bir proje diye propaganda yapanlar, şirketten daha çok para kazanmak için köylünün değil şirketin yanında duranlar utanır mı bilmeyiz ancak biz damgalanan ağaçları görünce üzüldük. Yüzlerce ağaç kesilmek için damgalanıyor.
Borçka Orman İşletme Müdürlüğü bütün uyarılarımıza, tepkimize rağmen; yalnızca bir kişinin çıkarı için Cankurtaran'da ağaçları ve yaban yaşamı yok etmek istiyor. İzin verirsek ormanlar yapılaşmaya açılacak doğallık yok edilecek. Bu katliama ortak olmayacağız. Pazar günü  bütün doğa dostlarını Cankurtaran'a davet ediyoruz
Saat 16.00 da Cankurtaran'da buluşup orman kesimi için damga yapılan sahaya geçeceğiz” dedi.
“Gelin Güç Verin Cankurtaran’da Talana Dur Deyin”
Koyuncu,” 'Hey gidi Cankurtaran ne günlerimiz vardı, şoförlükte çok sıkıntı çektim buralarda' diye içlendiğiz Cankurtaran'ı satılığa çıkardılar. Talan edecekler. Gözü doymayan servetine servet katmak isteyenlere ve ormanları kesmeye doyamayan bir kaç müteahhite Cankurtaran altın tepside sunulmaktadır 
Cankurtaran'a serinlemeye gelen, manzaraya karşı keyiflenen, şehirden uzaklaşıp bir kaç saat keyifli vakitler geçirmek için Cankurtaran'a sığınan herkesi desteğe bekliyoruz” dedi.

Editör: AYŞE ÖZDER