31 Mart Yerel seçimlerine son bir gün kala çalışmalarına hız kesmeden devam eden Cumhur İttifakı’nın, Arhavi’deki miting çalışması partililerin yoğun katılımı ile gerçekleşti. 
Arhavi Gösteri Merkezi’nde yapılan mitingde, partililer, Cumhur İttifakı Arhavi Belediye Başkan Adayı Turgay Ataselim’i yalnız bırakmadı. 
Partililer, “Turgay başkan sözünü tutar”, “Yeni gelmedik, geri geldik”, “Turgay başkan loading” yazılı pankartlar ile “Turgay başkan”, “Arhavi seninle gurur duyuyor” sloganları atarak miting meydanından destek oldu. 

mitinga2-1
Burada partililere seslenen AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik, “5 yıl geçti. Soruyorum 5 yılda Arhavi’de ne değişti? Hiçbir şey değişmedi. Arhavi’de yeni hizmet dönemi başlasın mı? Aynı güçlü desteği mayıs ayında verdiğiniz gibi vermeye hazır mısınız?” dedi.
“Temiz Arhavi için yola çıkıyoruz” diyen Çelik, “Arhavi’yi güzel sahili çöp ayıbından kurtaracağız. Sizleri doğal gazla kısa zamanda buluşturacağız. Temiz içme suyuyla sizleri buluşturacağız. Köy yolları sorunumuz var kış olduğu için yetiştiremedik. Hem Arhavi hem Şavşat’ımızın köylerini sıcak asfaltla buluşmasına başlıyoruz. Gençlerimizin istihdam alanlarının oluşması gerekiyor. Hızlı bir şekilde Organize Sanayi Bölgesini inşaya başlayacağız. Çay fabrikasının çevreyi kirlettiğini biliyoruz. Çay fabrikasını kaldırıp çay köyüne taşıyacağız. Burasını Arhavi’ye kazandıracağız. Sahil düzenlemesi yapacağız. Turizm Bakanlığı aracılığıyla halk plajı yapılacak.” şeklinde konuştu.
Çelik, “Sizin görevinizi yapmak için 24 saatiniz kaldı. Bizim görevimizi yapmamız için 5 yılımız var. 5 yıl çalışacağız, yapacağız.” ifadelerini kullandı.
Başkan Adayı Turgay Ataselim burada yaptığı konuşmasında, partililere seslendi. 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Arhavi halkının desteğini istedi. Arhavi için yapacağı hizmetleri partililere anlattı. 

Ataselim, “Tertemiz, huzurlu, güvenli, modern bir memleket hayal ediyoruz. Allah’ın izniyle 1 Nisan sabahı kolları sıvayıp haydi bismillah diyerek bu hayallerimizi gerçekleştirmek için ekibimizle birlikte bütün gücümüzle çalışmalara başlayacağız.” dedi.

mitinga2

Yolgeçen Köyünde Etkinlik Düzenlendi Yolgeçen Köyünde Etkinlik Düzenlendi

mitinga3

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT