Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı Gerçekleşti Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı Gerçekleşti

Artvin’in doğup büyüdüğü şehir olduğunu ifade eden Milletvekili Çelik, bu şehirde politik tartışmaların değil vatandaşa hizmet verecek olan projelerin konuşulması gerektiğinin altını çizdi.  
Çelik, “Projelerinizi, ilçelerimizin ihtiyaç duyduğu sorunları ortaya koyarsınız, çözümler üretirsiniz. Vatandaş bunları değerlendirir, neticesinde bu projelerin hakkında kim gelecekse, kimin buna gücü yeteceğini ifade ederse ona göre bir tercihte bulunur, siz de buna saygı duyarsınız.” dedi. 
Faruk Çelik katılımcılara yaptığı konuşmada gündemlerinin 31 Mart Yerel Seçimleri olduğunu, sadece hizmet odaklı projeler ürettiklerini, rakiplerini siyasi arenaya çekmelerine kulak asmadıklarını vurgulayarak 1 Nisan sabahında kazananın Artvin olacağını belirti. 
“Burası Artvin, buradan hain çıkmaz!”
Özgür Özel’in 19 Mart’ta Artvin’de gerçekleştirdiği mitinginde yaptığı söylemlere cevap niteliğinde konuşan Çelik, Özel’e şöyle seslendi:
“O diyor ki, “Artvin Belediye Başkanı ihanet etti.” Artvin Belediye Başkan adayımızı hainlikle suçlayan bir zavallı genel başkan var. Artvin’i hiç bilmez, ömründe geldi mi, gelmedi mi bilmiyorum. Buraya gelmiş birisi kulağına bir şey fısıldamış, kalkıyor, son derece çirkin bir ifade kullanıyor. İhanet arıyorsan yandaşlarına, yanındakilere, kiminle yol yürüdüğüne, kiminle şehir efsanelerini kurmaya çalıştığına bak. Burası Artvin, buradan hain çıkmaz! Burası ay yıldızlı bayrağa tabi onun sevdalısı halklardır. Artvin halkının böyle bir ferdinin dahi suçlanmasına bizim gönlümüz rıza göstermez.  “Artvin’de bir Faruk Çelik gerçeği var.” diyor. Teşekkür ederiz, doğru söylüyor. ‘Faruk Çelik’ gerçeği var. “Artvinli midir, Urfalı mıdır, Bursalı mıdır” diyor. Bu saydığın illerin tamamı Türkiye Cumhuriyeti’nin illeri Artvinli olsan, Urfalı olsan, Bursalı olsan ne olacak? Bunlarla meşgul. Hainlikle suçlamaya çalıştığın Belediye Başkan Adayımız Mehmet Kocatepe’nin yaptığı yoldan geçerek Artvin meydanına çıkıyorsun, kimi neyle suçluyorsun? 3 yılda 400 tane okul nasıl yapılır git Urfalılara sor. Bursa’ya, Urfa’ya bakarsan Faruk Çelik’in arkasında hizmet göreceksin. Önümüzdeki beş yılda Artvin’de hizmet göreceksin.” 
“Biz feleğin çarkından geçmiş siyasetçileriz”
Artvin’de hizmetleri konuşacaklarını, siyaset sahnesi içerisinde olmak istemediklerinin altını çizen Çelik, “Siyasetin içerisine çekerseniz karşımızda duramazsınız. Siz karşımızda siyaset yapamazsınız. Biz feleğin çarkından geçmiş siyasetçileriz. Sen benim siyasi hayatımı okusan belki kürsüde nasıl duracağını öğrenirsin. Kürsüde nasıl duracağını bilmeyen sağdan sola koşturup duran ve 1 Nisan tarihinde de acaba koltuğunu muhafaza edebilecek mi etmeyecek mi diye bilinmeyen genel başkanın arkasında dururken o genel başkanı alaşağı eden anlayışlar ihanetin ta kendisidir. Yarın kim bilir birbirleriyle ne ihanetlerle karşı karşıya kalacaklar.” şeklinde konuştu.
“İftiralarla siyaseti yönlendirmeye çalışırsanız bu konuşmalardan hizmet çıkmaz”
“Ne yaparlarsa yapsınlar Artvin’de projelerimizi konuşmaya devam edeceğiz.” diyen Çelik, “Biz Arhavi’de Organize Sanayi Bölgesi yapacağız. Arhavi’de yeni çay fabrikasını kuracağız. Hopa’da denizi doldurup, tır parkını yapacağız. Sahilde A grubu bir hastane yapacağız. Borçka’da, Murgul’da, Yusufeli’nde, Şavşat’ta, Ardanuç’ta, Artvin Merkez’de tonlarca proje yapacağız. Biz bunlarla meşgulüz siz varın koltuk mücadelesi ile devam edin.  Bu tartışmalarla, anlamsız iftiralarla siyaseti yönlendirmeye çalışırsanız bu konuşmalardan hizmet çıkmaz.” ifadelerini kullandı. 

Editör: AYŞE ÖZDER