AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik, Artvin’de 23 kilometre köy yolu asfaltladıklarını söyledi.

AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik, 6 ayda Artvin’e yaptığı hizmetleri açıkladı. Yeni dönem çalışmaları için de Kocatepe’ye destek istedi.

Çelik yaptığı açıklamada, “Uzun yıllar siyasetin içinde olan bir ağabeyiniz, kardeşiniz olarak doğduğum şehrim Artvin'e ve sizlere hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyorum.” dedi.

Ulaşım sorunu yaşanan köylerin yolunu asfaltladıklarını kaydeden Çelik, 14 kilometre ham yol, 10 bin 350 metrekare kilit taş parke yaptıklarını belirtti.

Gezi Davası Tutukluları İki Yıldır Tutsak Gezi Davası Tutukluları İki Yıldır Tutsak

Artvin’de yaptığı önemli hizmetlerin bazılarını sıralayan Çelik, “Artvin Ticaret Borsasını kurduk. Deriner Barajı'nda kafes balıkçılığı ile ilgili ÇED sürecini tamamladık. Yaklaşık 1000 kişinin istihdam edileceği Livane Küçük Sanayi Sitesi'nin yer tahsis sorununu çözdük. Yakında temelini atacağız. Gıda Toptancılar Sitesi için yer tahsisi yaptık. Yakında temelini atacağız. Artvin Devlet Hastanesi'ni A sınıfı Hastane statüsüne yükselttik. Tarım ve Kırsal Kalkındırmayı Destekleme Kurumu'nu (TKDK) Artvin'e getirdik. Diş hastanesinin de içinde bulunduğu Yenimahalle Sağlık Kompleksini tamamladık. İlimizdeki konut ihtiyacını çözmek için 410 konutluk TOKİ ihalesini yaptık, yapımına başladık. KYK öğrenci yurdunun ihalesini yaptık, yapımına başladık.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Artvin Belediye Başkan adayı Mehmet Kocatepe ile birlikte yeni dönemde yapacakları hizmetlerden de bahseden Çelik, “Artvin'e yakışır yeni bir şehir girişi yapacağız. Atatepe ve Çoruh Park'ı yeniden cazibe merkezi haline getireceğiz. Çöp sorununu iki ay içerisinde kalıcı olarak çözeceğiz. Artvin'in otopark sorununu çözeceğiz. Valilik Meydanı'nı genişleterek ilimize kent meydanı kazandıracağız. Sokak hayvanları için yeni yaşam alanları oluşturacağız. Yeni bağlantı yolları ile trafik sorununu çözeceğiz. Artvin'e yakışan yeni terminal binasını inşa edeceğiz. Kayabaşından Atatepe'ye teleferik projesi yapacağız. Atık Su Arıtma ve Katı Atık İşleme Tesisi yapacağız. İlimizden üniversitelere yerleşen öğrencilerimize burs desteği vereceğiz. Artvin'imizi doğal güzellikleri ile turizmde bir marka haline getireceğiz. Gençlerimizin iş ve meslek sahibi olmaları için istihdam projelerini hayata geçireceğiz. Devletin yatırımlar konusundaki teşvik mekanizmalarını harekete geçireceğiz. Eğitimden spora, kendinden söz ettiren bir Artvin için çalışacağız. Engelsiz yaşam akademisi ile engellilerimizi hayata hazırlayacağız. Kadınlarımıza yönelik BEL-MEK ve Hanımlar Lokali projeleri ile hem istihdama hem de kişisel gelişime katkıda bulunacağız. Sosyal, sportif ve kültürel etkinlikleri yeniden hayata geçireceğiz.” dedi.

Kocatepe’ye destek isteyen Çelik, açıklamasında şunları da kaydetti: “Değerli hemşehrim bilmenizi istiyorum ki yapılacak bu hizmetlerin arkasında olacağız. Sizlere karşı mahcup olmayacağız. Artvin'imizi geleceğe taşımak için hep birlikte çalışacağız. Bu vesileyle Cumhurbaşkanımızın onayı ile ilimize aday gösterilen Mehmet Kocatepe kardeşimize ve meclis üyesi adaylarımıza tam destek vermenizi sizden istirham ediyorum.”

Editör: HİKMET BAŞAR