Borçka Meydanı’nın dönüşümü, sadece bir çevre düzenlemesi değil, aynı zamanda bir kültür ve tarih yeniden canlandırma projesidir. Saat kulesi, bu değişimin sembolü olarak yükseliyor. Çalışmaların içinde yer alan iş insanı Cumhur Melek’le beraber detaylı bilgi alışverişi yapıldı.

Meydanda açıklama yapan Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, “Güneşin doğuşundan batışına, yemyeşil ormanların arasından taşan Çoruh Nehri’nin coşkun sularına kadar, bu toprakların her karışını güzelleştirmeye adanmış ekipler, güzel kentimiz Borçka’da tarihin yeniden yazılmasına tanıklık ediyor. Saat kulesi, Borçka’nın geleneksel simgeleri olan demir elma, bal, çay ve fındıkla süslenmiş. Bu simgeler, Borçka’nın zengin tarihine, doğasına ve kültürünü simgeliyor. Saat kulesi, sadece zamanı göstermekle kalmıyor, aynı zamanda Borçka’nın geçmişini, bugününü ve geleceğini temsil ediyor.

“Bu millete iğne batsa bize çuvaldız batar” “Bu millete iğne batsa bize çuvaldız batar”

Her taşının üzerinde emek ve sevgi barındıran Borçka Meydanı Projesi, ilçenin güzelleşmesi için atılan adımların sadece bir parçası. Borçka, tarihini ve kültürünü modern yaşamla harmanlayarak, kent mimarisi ve estetiğine yeni bir soluk getiriyor” dedi.

Ali Eray ÇELİK