Öğrencilere Profesyonel Gelişim Fırsatı Sunuyor Öğrencilere Profesyonel Gelişim Fırsatı Sunuyor

Atölye çalışmaları Halk Eğitim Merkezi'nde Yaratıcı Yazarlık ve Drama Dersi Usta Öğreticisi Hatice Erdoğan Tekin tarafından veriliyor. Atölye çalışmalarıyla çocukların yazma becerileri ve özgüvenlerinin artması hedefleniyor.
Atölye, haftada 6 gün boyunca 13.00 ile 18.00 saatleri arasında 6 ila 13 yaş arası öğrencilere yönelik olarak düzenleniyor. Burada çocuklar, düşüncelerini, duygularını ve hayal güçlerini serbestçe ifade edebilecekleri ortamlarda çeşitli yazı türleri üzerinde çalışıyor.
Usta Öğretici Hatice Tekin, atölyenin çocukların gelişimi açısından son derece önemli olduğunu vurgulayarak, yaratıcı yazmanın sadece bir yazı türü olmadığını, aynı zamanda çocukların hayal güçlerini sınırlarını zorladığını belirtti.
Tekin, atölyenin 1 yıl boyunca süreceğini ve şu anda 25 öğrencinin katıldığını, talebin ise her geçen gün arttığını dile getirdi. Öğrencilere kitap ve hikaye okuma etkinlikleriyle destek verdiklerini ve çeşitli yarışmalar düzenleyerek etkinlikleri çeşitlendireceklerini de ifade etti.
Atölye, çocukların kendilerini ifade edebileceği, düşüncelerini özgürce paylaşabileceği ve hayal güçlerini geliştirebileceği bir ortam sağlıyor.

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT