1 Temmuz ile 16 Ağustos tarihleri arasında tek dönem halinde gerçekleştirilecek olan kurslara başvurular 8 Temmuz'a kadar devam edecek.
İl Müftüsü Mesut Harmancı, bu dönem yaz Kur’an kurslarının başlangıcında camileri ve kursları ziyaret ederek çocuklarla bir araya geldi. 
Çocukların manevi bir atmosferde buluşacak olmalarından duyduğu memnuniyeti dile getiren Harmancı, kursların çocuklar için temel dini bilgileri öğrenmek adına büyük bir fırsat sunduğunu belirtti.
Harmancı, yaptığı değerlendirmede, "Kur’an-ı Kerim ile buluşacakları, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s)'in örnek hayatını tanıyacakları bu süreçte, çocuklarımız abdest, namaz, oruç, zekât ve hac gibi ibadetleri öğrenme fırsatı bulacaklar." ifadelerini kullandı. 
Ayrıca, sevgi, saygı, kardeşlik, muhabbet, şefkat, merhamet gibi ahlaki erdemlerin yanı sıra yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma gibi değerleri daha iyi anlamalarına ve hayatlarına entegre etmelerine katkı sağlayacaklarını vurguladı.
Yaz Kur’an kurslarının çocukların manevi gelişimlerine katkı sağlamayı hedeflediğini kaydeden Harmancı, kursların ehil ve liyakatli hocalar eşliğinde neşeli ve eğlenceli bir ortamda gerçekleşeceğini belirterek, çocukların sahih dini bilgiyi doğru yöntemlerle öğreneceklerini ifade etti.

Yeniden Refah Partisi Aşure Dağıttı Yeniden Refah Partisi Aşure Dağıttı

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT