Resim eğitmeni Melike Yılmaz bireysel kurslar ve yaz okulları kapsamında yaptığı derslerinde, çocukların resim yaparak kendilerini özgürce ifade edebilmelerini ve huzur içinde vakit geçirmelerini amaçladığını ifade etti.

Çocukların çizdikleri resimlerle duygularını dışa yansıtmalarını sağlamaya çalıştıklarını aynı zamanda da öz güvenlerini kazandırmaya çalıştıklarını amaçladıklarını ifade eden Yılmaz, öğrencilerinin resim yaparak kendilerini çok iyi ifade ettiklerini belirtti.

Velilerle sürekli iletişim halinde olduklarını dile getiren Yılmaz, çocukların ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda yönlendirme ve destek sağladıklarını vurguladı.

Disleksi ve dikkat bozukluğu gibi özel durumlarda olan öğrencileriyle de ayrıca ilgilendiklerini ve öğrencilerin dikkat yoğunluğunu artırmak için farklı teknikler denediklerini söyledi.

 “Burada aile gibiyiz”

Minik öğrencileriyle birlikte burada aile gibi olduklarını ifade eden Yılmaz, Gençlik Merkezi’nin, çocukların sanatsal yeteneklerini keşfetmeleri ve geliştirmeleri açısından önemli yer olduğunu belirtti.

Bragi Polonya Yolcusu Bragi Polonya Yolcusu

Çocukların olabildiğince özgür ve mutlu olmalarını istediğini, önceliğinin çocukların huzuru olduğunu belirten Yılmaz, “Resim çizerek kendilerini doğru şekilde ifade edebilmelerini sağlamaya çalışıyoruz.  Yeteneklerini keşfetmelerini istiyoruz. Bizden beklentilerini elimizden geldiğince karşılamaya çalışıyoruz. Karşılayamadığımız noktalarda yönlendirme yapıyoruz. “Bu çocuk hangi yerde olsa daha iyi kendisini geliştirebilir?” bilinci oluşuyor ve bunu velilere aktarıyoruz. Onlar da bize destek oluyorlar. Müdürlerimiz çocukların ihtiyaçlarını ve taleplerini karşılıyorlar. Onlar da velilerle irtibata geçiyor ve bize yönlendiriyorlar.” şeklinde konuştu.

resim

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT