Artvin'de geçtiğimiz günlerde bir ortaokulda yaşanan üzücü bir olayda, 5. sınıf öğrencisi M.E.K. sınıfta oyun oynarken aniden nefes almakta güçlük çekti. Durumu fark eden öğretmenler hemen 112 Acil Sağlık ekiplerine haber verdi. Sağlık ekiplerinin hızlı müdahalesi sonucunda hastaneye kaldırılan M.E.K.'nin durumu iyiye gitti ve taburcu edildi.

Yeniden Refah Partisi Aşure Dağıttı Yeniden Refah Partisi Aşure Dağıttı

Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürü ve M.E.K.'nin babası Sedat Kara, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada olayla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Oğlum M.E.K (10) geçtiğimiz Pazartesi günü okulda sınıfında oyun oynarken ciddi bir kaza atlattı. Öncelikle oğlumun durumunun iyi olduğunu, sağlığının yerinde olduğunu bildirmek istiyorum. Taburcu oldu ve artık evde dinleniyor. Bu aşamada arayıp soran, yanımızda olan, desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum. Yaşadığımız olayla ilgili herhangi birilerini veya herhangi bir kurumu sorumlu tutmadığımı ve suçlu görmediğimi bilmenizi isterim."

Sedat Kara, olayın başka çocuklar tarafından da oyun olarak görülen bir eylemden kaynaklandığını üzülerek öğrendiğini belirtti ve şu önemli noktaları vurguladı:

"Çocuklarımız izledikleri videolardan etkilenerek birbirlerine şaka yapmaya çalışıyorlar. Çocuklarımız tehlikeli şeyleri oyun olarak gördüğü sürece herhangi bir yerde herhangi bir zamanda bu tür olayların yaşanması muhtemeldir. Bu nedenle daha fazla önlem almak, daha dikkatli olmak gerekiyor. Ebeveynler ve öğretmenler olarak çocuklarımızı izledikleri içerikler konusunda bilinçlendirmeli ve tehlikeleri anlatmalıyız. Böyle olayların bir daha yaşanmaması umuduyla herkese teşekkür ediyorum.”

Olay, M.E.K.'nin sınıfta arkadaşlarıyla oyun oynadığı sırada meydana geldi. Nefes almakta zorlanmaya başlayan M.E.K.'yi gören öğretmenler, zaman kaybetmeden acil sağlık ekiplerini arayarak durumu bildirdi. Kısa sürede okula ulaşan sağlık ekipleri, M.E.K.'ye ilk müdahaleyi yaparak çocuğun hastaneye sevkini sağladı. Hastanede yapılan tetkiklerin ardından M.E.K.'nin durumu stabil hale getirildi ve taburcu edildi.

Editör: Haber Masası