Orman Genel Müdürlüğü adına Artvin Orman Bölge Müdürlüğü ile Artvin Çoruh Üniversitesi arasında 2022 yılında “Doku Kültürü Çalışmaları” ve 2023 yılında “İş Birliği” (bilimsel araştırma ve uygulama ile eğitim-öğretim konularında) protokolleri imzalanmış ve yürütülen çalışmalar hakkında Artvin Çoruh Üniversitesi Senato salonunda değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Düzenlenen toplantıda, “Doku Kültürü” çalışmaları kapsamında Maviyemiş (Vaccinium Sp.) bitkisinin çoğaltılması hakkındaki çalışmaların son durumu, doku kültürü, havza bahçeleri, üniversite de ormancılık ve çevre eğitimi, emisyon ticaretinin önemi yeşil kalkınma çerçevesinde müşterek yürütülebilecek çalışmalar gibi birçok konuda istişareler yapıldı. Tıbbi ve aromatik bitkiler ve meyve haritasının çıkarılması için çalışmaları devam eden protokoller kapsamında yeni yapılacak çalışmalarda değerlendirildi.

Müftü Harmancı Mevlid Kandili nedeniyle esnafı ziyaret etti Müftü Harmancı Mevlid Kandili nedeniyle esnafı ziyaret etti

Rektör Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin ve Orman Bölge Müdürü Doç. Dr. Mimar Sinan Özkaya, protokoller gereği yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyetlerini dile getirerek görev alan arkadaşlara teşekkür ederek yeni çalışmalarda da başarılar dilediler.

AÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin başkanlığında yapılan toplantıya Orman Bölge Müdürü Doç. Dr. Mimar Sinan Özkaya, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Zafer Ölmez,  Hopa İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ersoy, ANG Botanik Bahçesi Müdürü Prof. Dr. Özgür Eminağaoğlu, Genel Sekreter Doç. Dr. Muhammed Ardıç, Artvin Orman Bölge Müdür Yardımcısı Sinan Saatçı, Ağaçlandırma ve Silvikültür Şube Müdür Vekili Cihangir Dedeağaoğlu, Artvin Orman İşletme Müdürü Tuncay Bilmiş ve Etüd Proje Baş Mühendisi Arzu Özdemir katıldı.

Ayla ALKAN