Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden, Artvin’de ki gençlere Malazgirt Zaferi Kutlamaları hakkında duyuru yapmalarını istedi.   
26 Ağustos cumartesi günü Muş, Malazgirt’te çeşitli kutlamaların yapılacağını bildiren Artvin Gençlik Hizmetleri Müdürü Hayati Güneri, “Muş Valiliği, gençlerimizi Malazgirt’e davet ediyor” dedi. Daha önceki yıllarda buraya katılan gençlerin çok memnun kaldıklarını ifade ettiklerini de sözlerine ekledi.
“MUTLAKA FEYZALIP DÖNECEKLERDİR”
Malazgirt’in 952. yıl dönümü kutlamalarının duyurusunda bulunan Gençlik Hizmetleri Müdürü Hayati Güneri şu kelimeleri kullandı; “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın yine bu hafta Artvin Gençlik Merkezi üzerinden duyuru ve ilanları söz konusu. Hem bizim yapmış olduğumuz faaliyetler var hem de bizim duyurmamızı istedikleri faaliyetler var. Bunlardan bir tanesi de Malazgirt’in 952. yıl dönümü kutlamaları. Malazgirt bizim için çok önemli bir giriş kapısı buradan Anadolu’ya hükmettik ve yayıldık. 
Bu hususta Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bizden Artvin’de ki gençlere bir duyuru yapmamızı istemiş.  Ecdadımızın Anadolu’nun kapılarını Türk İslam yurduna kazandırmış olduğu Şanlı Zaferden sonra bu Şanlı Zaferi geleceğe taşıyacak olan gençlerimiz de buradaki şuuru oluşturmak. Milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler yetiştirmek amacıyla Cumhuriyetimizin de Kuruluşunun 100. Yılına denk gelmesi sebebiyle önem arz eden bir etkinlik.” 
Muş Valiliği’nin gençlerin gelip katılmalarını ve buradaki ecdatlarının yapmış olduklarını yakından görmelerini istediklerini ifade eden Güneri, “Sizlerin vesilesiyle biz de gençlerimize 26 Ağustos Cumartesi günü Malazgirt’te ki etkinlikleri duyurmuş olalım. İnşallah katılan, giden gençlerimiz aileleriyle olur kendileri olur buradan mutlaka feyzalıp döneceklerdir” dedi. 
Malazgirt Meydan Muharebesi Nedir?
26 Ağustos 1071 tarihinde Büyük Selçuklu İmparatorluğu hükümdarı Alp Arslan ile Bizans İmparatorluğu hükümdarı Romen Diyojen arasında gerçekleşen muharebedir. Alp Arslan'ın kesin zaferi ile sonuçlanan bu muharebe, "Türklere Anadolu'nun kapılarını açan son muharebe" olarak bilinir.

“Okul temsilcilerimizi göreve çağırıyoruz” “Okul temsilcilerimizi göreve çağırıyoruz”

Ayşe ÖZDER