Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, bugün DEM Parti Eş Genel Başkanları Tuncer Bakırhan ve Tülay Hatimoğulları ile bir araya geldi.

CHP Genel Merkezi’nde gerçekleşen görüşmenin ardından Özel, Hatimoğulları ve Bakırhan ortak açıklama gerçekleştirdi.

Whatsapp Image 2024 05 03 At 15.06.37

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özür Özel, görüşmede tebrik ziyareti ile birlikte seçim sonuçlarının değerlendirildiğini ifade etti.

Özel, DEM Parti eş başkanlarına ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederek “Ziyaretlerinde etraflıca seçim sonuçlarını değerlendirdik. Şüphesiz tüm siyasetçilerin ve tüm siyasi partilerin seçim sonuçlarından yapacakları değerlendirmeler ve buna yönelik olarak ortaya koyacakları yeni siyaset için seçmenin deyim yerindeyse yazdığı mektuptaki mesajları doğru okuması önemlidir. Bu anlamda hem yerel seçim sonuçları genel seçime etkileri, Türkiye demokrasisi, Türkiye demokrasisinde yaşadığımız sorunlar, krizler ve içinde bulunduğumuz hafta bolca konuşulan gündemler sayın meclis başkanımızın her iki partiye ve diğer partilere gerçekleştirdiği ziyaretler. Dün sayın Cumhurbaşkanı ile benim gerçekleştirdiğim görüşme bunların üzerinde fikir alışverişi yapma ve karşılıklı değerlendirmede bulunma fırsatı yakaladık. Ben sayın eş genel başkanlara yapmış olduğu ziyaret için çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bakırhan, “muhalefet daha cesur olmalıdır” diyerek, “Bugüne kadar Türkiye’de uygulanan politikalar ülkeyi bir kriz içerisine götürmüştür. Gezi davası, kobani davası, siyaset üzerindeki baskı politikaları, yargı ve ekonomik alanda yaşanılan meselelerinin tamamı iyi bir durumda olmadığımızı gösteriyor. Önümüzdeki dönem başta Cumhuriyet Halk Partisi olmak üzere diğer siyasi partilerle de bir araya gelerek bu sorunların çözümü konusunda da görüş alışverişinde bulunacağız. Muhalefet daha cesur olmalı, daha cesur olacağız mesajı doğru okumalı ve doğru okumaya çalışacağız. Bir biçimiyle yaşamış olduğumuz meselelerin demokratik yol ve yöntemlerle, müzakere ve diyalog ile çözülmesi için daha büyük bir sorumluluk alacağız” ifadelerine yer verdi.

Özgür Özel’den Erdoğan’a “Deprem Bakanlığı” Önerisi Özgür Özel’den Erdoğan’a “Deprem Bakanlığı” Önerisi

Whatsapp Image 2024 05 03 At 15.06.45

Editör: AYŞE ÖZDER