Demokrasi Bileti, CHP Gençlik Kolları ve Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı (TÜLOV) paydaşlığında üniversiteli gençler için hayata geçirilen bir sosyal dayanışma projesidir. 28 Mayıs Pazar günü yapılacak olan Türkiye Genel Seçimlerinde üniversiteli seçmenlerin ikamet ettikleri şehre giderek oy kullanması için ekonomik sorunları ortadan kaldırmak için olurturulan dayanışma örneği olan Demkrasi Bileti hakkında CHP Artvin İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Altıparmak açıklamalarda bulunarak “Geleceği hakkında söz sahibi olmak isteyen pek çok genç yol masraflarını karşılayamadığı için oy kullanamıyor.  Demokrasi bileti ile bu sorunu ortadan kaldırıyoruz.  Demokrasibileti.org ile memleketine bilet almak isteyen üniversite öğrencileri ile bağışçılar buluşuyor. Dayanışmayı çoğaltarak bu seçimde oy kullanmayan kalmasın diye hedefliyoruz. 1 oy farkla hak ettiğin geleceği yaşayabilirsin” dedi.

CHP Artvin İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Altıparmak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

Bayraktutan oyunu kullandı Bayraktutan oyunu kullandı

“Demokrasi Biletiyle 28 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek olan seçimlerinde üniversiteli seçmenlerin ikamet ettikleri şehre giderek oy kullanması ve demokrasiye katkı sunmasının önündeki ekonomik engellerin ortadan kaldırılmasını amaçlıyoruz. Yaşadığınız mağduriyetlerin ve sıkıntıların farkındayız. Engel varsa bir araya gelir, el ele verip ortadan kaldırırız. Her ne kadar sandıktan uzaklaştırılmaya çalışılsa da gençlerin bu ülkenin geleceğinde sözü olacağını biliyoruz.

İkametinin bulunduğu şehrine gidip oy vermek isteyen binlerce öğrenci var ama otobüs biletleri ateş pahası. Demokrasi Bileti uygulaması ile öğrencilere destek olabilirsiniz. Her bağış, bir bilet demek. Haydi Türkiye sandıktan değişimi birlikte çıkaralım! Demokrasi Bileti, imkansızlığa mahkum edilen gençler oy kullanabilsin diye ortaya çıktı. Oyunun rengini değil, oy kullanmanı önemsiyoruz. Çünkü en doğru kararı vereceğini biliyoruz.

Geleceği hakkında söz sahibi olmak isteyen pek çok genç yol masraflarını karşılayamadığı için oy kullanamıyor.  Demokrasi bileti ile bu sorunu ortadan kaldırıyoruz.  Demokrasibileti.org ile memleketine bilet almak isteyen üniversite öğrencileri ile bağışçılar buluşuyor. Dayanışmayı çoğaltarak bu seçimde oy kullanmayan kalmasın diye hedefliyoruz. 1 oy farkla hak ettiğin geleceği yaşayabilirsin.”

Ali Eray ÇELİK