Artvin  Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Herkes için Spor Federasyonu iş birliğinde Ardanuç ilçesindeki Tosunlu köyünde bulunan Usot gölünün kıyısında organize edilen etiklikte üniversite öğrencileri ve gönüllülerden oluşan 30 kişi yoga yaptı.
Doğa ile iç içe olmanın huzurunu ve enerjisini deneyimlemek isteyen katılımcılar, uzman yoga eğitmenleri eşliğinde çeşitli yoga pozisyonları ve nefes egzersizleri yaptı.
Yaklaşık 45 dakika süren etkinlik sonrasında katılımcılar, yürüyüş yapıp fotoğraf çekerek, dağlardaki kar görüntüsü, yeşermiş doğanın ve gölün etkileyici güzelliğinin tadını çıkardı.

Doğanın Kalbinde Yoga Keyfi-2
Herkes için Spor Federasyonu Artvin İl Temsilcisi ve Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Şube Müdürü Mehmet Başköylü, sporu turizmle birleştirmek için böyle bir etkinliğe imza attıklarını kaydederek, “Burası son dönemlerde çok popüler oldu ve gerçekten doğa harikası bir yer. Turizm destinasyonu noktası olarak olsun etkinlik alanı olarak olsun mükemmel bir yer. Biz de burada sporu turizme entegre etmek için böyle bir planlama yaptık. Yoga antrenörümüzün kursiyerlerinin doğada yoga etkinliği yapmak gibi bir talebi vardı. Böyle bir talebin üzerine 19 Mayıs organizasyonu faaliyetlerimiz içerisinde bunu da değerlendirdik. Artvin gençlik ve spor il müdürlüğü olarak sporun her tonunu ilimizin her köşesin ulaştırmaya çalışıyoruz. Şu anda bulunduğumuz doğa harikası hem sportif açıdan hem kültürel açıdan hem turizm destinasyonu noktası olarak çok önemli bir yerdeyiz. Bugünkü etkinliğimiz yaklaşık 30 katılımcıyla güzel bir etkinlik oldu. Doğanın içinde doğayı hissederek bu doğal yapı içerisinde bulunmak güzel bir duygu. Hatta bize dönüşler oldu duyamadık, geç duyduk, tekrarını istiyoruz şeklinde müthiş bir geri dönüş var bundan dolayı öncelikle antrenörümüze ve diğer katkı sağlayan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Güzel bir etkinlik, çok güzel bir faaliyet oldu.” dedi.

Doğanın Kalbinde Yoga Keyfi-3
Yoga  ve Wellness Eğitmeni Müjde Arça Demiroğlu ise yaptığı açıklamada, “Öncelikle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. Kursiyerlerimden böyle bir istek vardı. Biz de Gençlik Spor il müdürlüğümüze bu isteğimizi götürdük, onlar da kabul ettiler sağ olsunlar, teşekkür ederim. Güzel bir etkinlik oldu, hava güzeldi, herkes mutlu oldu hoştu. Başlangıç seviyesinde yoga hareketlerini gerçekleştirdik. Zaten Hindistan’da çıkmış bir şey Yoga, bir arınma sanatı. Tabi ülkemizde artık bu bir spor oldu. Yani dışarı taşıdığımız için ve bunu Artvin’de gerçekleştirdiğimiz için ben gerçekten çok mutluyum. Doğası harika ben Aydınlıyım. Aydın’da güzel doğamız var ama tabii ki de Karadeniz ve Artvin’in doğası çok başka. Özellikle de Tosunlu köyü gerçekten harika bir yer ve insanların beğendiği bir yer. HES Federasyonu’na Gençlik Spor il müdürlüğümüze çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Doğanın Kalbinde Yoga Keyfi-4
Kursiyer Esin Demirtaş da doğada yoga yapmanın verdiği huzuru hissettiğini aktararak, “Bugün Tosunlu köyünde meşhur Usot gölünde yoga yapıyoruz. Daha önce doğada yoga yapmadım ve doğada yoga yapmak muhteşem bir şey tavsiye ediyorum. Doğa çok güzel. Bugün şansınıza hava çok güzeldi sıcacık, güzel bir deneyim oldu bizim için de. Böyle etkinliklerin sürekli yapılmasını temenni ediyorum. Gençlik sporun böyle bir şey yaptığı için teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Gazetecilerden Başkan Yılmaz’a ziyaret Gazetecilerden Başkan Yılmaz’a ziyaret

Doğanın Kalbinde Yoga Keyfi-5
Kursiyer Merve Güreş ise şunları söyledi: “Bugün 15-21 Mayıs Gençlik Haftası programı kapsamında Artvin Ardanuç Tosunlu köyündeyiz ve bir yoga etkinliği gerçekleştirdik. Doğa spor yapmak, yoga yapma bence çok güzel. Ben daha önce hiç yoga yapmamıştım. Çok güzel bir deneyim oldu bizim için çok rahatladık vücut olarak kafamızı rahatlattık. Hava çok güzel, güneş var, arkamda karı görüyorsunuz ama biz burada gölün etrafında çok güzel bir yoga etkinliği gerçekleştirdik. Böyle etkinliklerin devamını bekliyoruz.”

Editör: HİKMET BAŞAR