Şavşat Doğa Sporları Kulübü, Patika Yürüyüş Kulübü ve Şavşat Kültür ve Sanat Evi, muhteşem bir doğa yürüyüşü etkinliği için bir araya geldi. "Kraliçe Tamara Odaları & Suatan Şelalesi Şavşat Yürüyüşü" adı verilen etkinlik, 11 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirildi.

"Arı varsa yaşam vardır" "Arı varsa yaşam vardır"

Kötü hava koşullarına rağmen, yaklaşık yüz kişi etkinliğe katılarak 15 kilometrelik yürüyüşe Şavşat'ın doğal güzelliklerinde eşlik etti. Artvin ve ilçelerinde doğa ile iç içe geçen hafta sonu etkinlikleri ise 6 senedir düzenleniyor.

Patika Yürüyüş Kulübü Sorumlusu Hasan Yüksel, etkinlikle ilgili olarak, "Bu yürüyüşlerde çok anı biriktirdik ve biriktirmeye devam edeceğiz. Artvin’in doğa güzelliklerini keşfettiğimiz bu yürüyüşlerde yeni arkadaşlar edindik." dedi.

Yüksel ayrıca, "Yaz-kış fark etmeden her mevsim yürümeye çalışıyoruz. Artvin’in çok keşfedilmeyen yerleri var. İnsanların Artvin’i tanımak isteyenler, temiz havası içine çekmek isteyenler, doğayı seven insanlar, canı sıkılanlar herkes yürüyüşlerimize katılabilir." şeklinde konuştu.

Patika Yürüyüş Kulübü'nün bir aile ortamı oluşturduğunu ve güzel birliktelik sağladığını belirten Yüksel, "Biz bu Patika Yürüyüş Kulübü ailesini büyütmek istiyoruz. O nedenle Artvin’de yaşayan herkes en az bir kere olsa da yürüyüşlerimize katılmasını bekliyoruz." şeklinde konuştu.

Doğa severlerin ve sağlıklı yaşamı benimseyenlerin buluşma noktası olan Patika Yürüyüş Kulübü, etkinliklerine devam ediyor.

Editör: ALİ ERAY ÇELİK