"Arı varsa yaşam vardır" "Arı varsa yaşam vardır"

Edebiyatı, sanatı, müziği, tiyatroyu Şavşat'ın her noktasına taşımayı hedefleyen Şavşat Kültür ve Sanat Evi’nde vatandaşlara özel ücretsiz film gösterimleri gerçekleşti. 
Gençleriyle, kadınlarıyla farklı bir kültürü ve yeni bir hayatı ortaya koyma amacıyla hizmete açılan Şavşat Kültür ve Sanat Evi’nde, vatandaşlara eski günlerdeki gibi bir arada sinema izleme imkânı sağlandı.
Şavşat'ın kültürüne ve sanatına bir katkı sağlamak amacıyla açılan işletme ilk film gösterimine Kar ve Ayı filmi ile başladı.

Şavşat Sinemayla Buluştu-2
“Sinemanın tadını özledik”
Geçmişte olduğu gibi tekrar bir arada film izlemeyi özlediklerini belirten işletme sorumlusu Mehmet Fatih Keskin, “Film izleyip sonrasında filmlerin tartışıldığı bir mekanın eksikliğini hissediyorduk. Bu sebeple ilçeye, Şavşat Kültür ve Sanat Evi’ni kazandırdık” dedi.  
Vatandaşların sosyal medyadan birkaç saatliğine de olsa uzaklaşmasını ve sosyalleşmelerini istediklerini aktaran Keskin, şu ifadeleri kullandı:
“Bu boşluğu tamamlama yolunda attığımız adımımıza başladık. İlk gösterime giren filmimiz Kar ve Ayı oldu. Vatandaşlarımızın katılımıyla etkinliğimizi başlattık. Eskiden bir arada olduğumuz, sevdiklerimizle, ailelerimizle birlikte izlediğimiz sinemanın tadını özlemiştik. Telefonlardan, sanal alemden birkaç saatliğine de olsa uzaklaşabildik. 
Türkiye, Almanya, Sırbistan ortak yapımı Kar ve Ayı'nın çekimleri 2020 yılında Artvin'in Şavşat bölgesinde kış döneminin zorlu koşullarında yapıldı. İlçemizle de yakından ilişkili bu film ile gösterimlerimize başlamak istedik. Film gösterimimize katılan herkese teşekkür ediyoruz.”

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT