27 Ocak Cumartesi günü başlayan ekmek fiyatlarındaki artış, fırıncılar tarafından 29 Ocak Pazartesi günü itibariyle uygulanmaya başladı.

“Şehrimize ve fırıncılarımıza hayırlı olsun”

Konu ile ilgili açıklama yapan Artvin Esnaflar ve Sanatkârlar Odası Başkanı Şeref Öngüner, “Türkiye genelindeki kilosu 40 liraya uygun görülen fiyat tarifemiz bugün itibariyle de 250 gram 10 TL olarak Artvin’de ve ilçelerinde uygulanmaya başlayacaktır. Bakanlığımızdan ve Türkiye Fırıncılar Federasyonumuzdan yazılarımızı aldık. Aslında Cuma günü itibariyle bütün işlemler bitmişti. Fakat fırıncılarımız ‘Hafta sonu değil, pazartesi itibariyle uygulamaya başlayalım’ dediler. ”ifadelerini kullandı.

Atatürk’e hakaret eden Şevki Yılmaz’a suç duyurusu Atatürk’e hakaret eden Şevki Yılmaz’a suç duyurusu

Gelen zammın en asgari şekilde belirlendiğini aktaran Öngüner, “Bu süreçte un, maya, diğer gider kalemlerinin, kiraların, asgari ücretin artmasından dolayı fırıncı esnafımız etkilendi. Fırıncılarımız zam talebinde bulundu. Halkımız 10 lira olarak bir ekmeği pahalı diye görse de fırıncıların en asgari kurtarabilecekleri fiyat olarak bunu uygun gördük. Geçen yılki en son artıştan bu yıla kadar da yüzde 17’lik bir artış oldu.

Tüm fırıncı esnafımıza hayırlı olsun, Artvin halkımızı bu konu ile ilgili bilgilendirmek istedik. Tüm hemşehrilerimizin bilgilerine sunulur.” şeklinde konuştu.

Ayşe ÖZDER

ekmek