Cankurtaran Tünelinde Korkutan Kaza Cankurtaran Tünelinde Korkutan Kaza

Hopa’da Tığ ve Şiş Örücülüğü kursunda usta öğreticilik yapan Derya Temel, örgü oyuncak eğitimi vererek anne ve babaların gönül rahatlığı ile çocuklarına alabilecekleri bebekler üretiyor.
Kursiyerlerin ve usta öğretici Derya Temel’in  ürettiği el emeği örgü bebekler Türkiye’nin dört bir yanına pazarlanarak aile bütçelerine de gelir sağlıyor.

C6136503 D B5 B 4 A C9 85 A3 A C C41 F123908
Temel, Halk Eğitim Merkezi bünyesinde üretilen ve satışlarının da gerçekleştiği kursta kış ayı boyunca üretilen el emeği ürünlerin yaz ayları gelmeden satışlarının gerçekleştiğini söyledi.
Ortaya çıkartılan kişisel örgü bebekler ile birlikte ticari kazanç sağlandığını vurgulayan Temel, “Yapılan ürünlerimizin yüzde doksan beşini satmaktayız. Gerek kurum aracılığı ile gerekse sosyal medya aracılığı ile ekstra olarak Artvin Marka ürünleri adı altında satışa sunuyoruz”dedi.

El hızına göre bir örgü bebek yapmanın bir gün sürdüğünü söyleyen Temel, “ Amigurumi sevgisi çok yaygın. Yıl boyunca ürettiğimiz ürünler sergimizde sunuldu. Fakat onun dışında kış ayında yaptığımız ürünler daha yaz ayı gelmeden satıldı. Bu bizim için çok güzel bir duygu. El emeği ile bir şeyler üretiyoruz ve kendimize ek gelir sağlıyoruz. Psikolojik açıdan da terapi gibi bir olay bebekleri yapmak. Vatandaşlarımızın gönül rahatlığı ile kullanacakları ve çocukların oynayacağı ürünler üretiyoruz” şeklinde konuştu. 
Derya Temel, Eylül ayında Hopa Halk Eğitim Merkezi kurslarının başlayacağını söyleyerek vatandaşların kurslara başvuru yapabileceğini ekledi.

1 D E B C762 F7 E D 4 C80 8 C27 C5 E6 B186123 C

Editör: AYŞE ÖZDER